آرامش در بازار کالاهای اساسی آذربایجان غربی با تشدید نظارت و بازرسی ها

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بازار کالاهای اساسی مورد نیاز مردم استان همچون گوشت قرمز و مرغ، برنج، شکر و ... در آذربایجان غربی در ایام ماه مبارک رمضان با تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها و تامین کالاهای ضروری در آرامش بوده و این اقلام بسهولت در دسترس مردم قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، نادر رحیمی افزود: هیچ گونه کمبودی در تامین اقلام اساسی مورد نیاز مردم استان وجود ندارد و در برخی از اقلام نظیر مرغ گرم نیز مازاد تولید داریم.

وی اضافه کرد: قیمت میانگین برخی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان در بازار شهرستان ارومیه به شرح ذیل است: گوشت قرمز منجمد مخلوط گوسفندی ۸۵ هزار تومان، گوشت قرمز منجمد گوساله ۹۵ هزار تومان، گوشت مرغ منجمد برای عاملین فروش ۱۸ هزار تومان و برای مصرف کنندگان به قیمت ۲۰ هزار تومان، تخم مرغ شانه ای ۴۳ هزار تومان، گوشت مرغ گرم زیر قیمت مصوب بازار و از ۲۶ تا ۲۷ هزار تومان به فروش می رسد.

رحیمی خاطر نشان کرد: قیمت شکر در حدود ۱۴ تا ۱۷ هزار تومان و قیمت خرما هر کیلو به قیمت ۴۸ هزار تومان، گوجه فرنگی ۹ تا ۱۰هزار تومان، سیب زمینی ۱۰ هزار تومان، پیاز ۶ تا ۸ هزار تومان، خیار ۷ تا ۱۰ هزار تومان و سبزی به قیمت ۷ تا ۹ هزار تومان در بازار عرضه می شود.

وی تاکید کرد: ۳۸ اکیب بازرسی قرارگاه تامین امنیت غذایی در سراسر استان بر سطح بازار اقلام پر مصرف و کالاهای اساسی مردم به صورت شبانه روزی در حال رصد و پایش بازار استان هستند و علاوه بر این هم از شهروندان درخواست داریم در این زمینه بازرسان را همراهی کنند و با مشاهده هرگونه تخلف صنفی از طریق سامانه های ۱۲۴ و ۱۳۵ گزارش و اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت به شکایات مردمی رسیدگی و پیگیری شود.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی استان افزود: قرارگاه امنیت غذایی به منظور صیانت از سفره مردم و آرامش در بازار و تامین و تدارک کالا‌های اساسی در جهاد کشاورزی تشکیل شده است که اجرای برنامه های این قرارگاه در اولویت قرار دارد.