ابلاغ ضوابط جدید صدور مجوز بغل نویسی برروی خودروهای وابسته به شرکت های خصوصی

سرهنگ قاسمیان: همانند گذشته استفاده از حروف لاتین، اشکال خاص و همچنین نصب علامت تجاری در قسمت عقب و جلو خودروها ممنوع می باشد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، سرهنگ داود قاسمیان معاون عملیات ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص شرایط و ضوابط مربوط به بغل نویسی خودروهای وابسته به شرکت های خصوصی گفت: با عنایت به این که ضوابط تعیین شده برای صدور مجوز بغل نویسی برروی خودروهای وابسته به شرکت ها مربوط به سال ۱۳۹۳ بوده و با گذر زمان و نیازسنجی که از مراجعین توسط کارشناسان این معاونت صورت گرفته، در اواخر سال گذشته به منظور ایجاد سهولت در ارائه یکی از خدمات پلیس راهور به عموم جامعه به ویژه شرکت های خصوصی متقاضی دریافت مجوز انجام بغل نویسی برروی خودروهای وابسته، ضوابط جدید با استفاده از تجربه کارشناسان و توجه به درخواست مراجعه کنندگان برابر مقررات تدوین و برای اجراء به پلیس راهور سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: به منظور افزایش رضایت مندی مراجعه کنندگان شرایط جدیدی در ضوابط ابلاغی دیده شده که عبارتند از:

– اضافه نمودن شعار یا جمله ای حداکثر ۱۰ کلمه ای مرتبط با نوع فعالیت شرکت ها در مجوز صادره.

– ارائه برخی از مدارک مورد نیاز در قالب لوح فشرده و تشکیل پرونده الکترونیکی توسط پلیس راهور.

– شرکت هائی که بیش از ۵۰ دستگاه خودرو داشته با ارائه نامه تسویه حساب خلافی خودروها که از سوی مرکز اجرائیات صادر می گردد، دیگر نیازی به اخذ عدم خلافی برای هر خودرو ندارند.

قاسمیان اظهار داشت: در حال حاضر پلیس راهنمایی و رانندگی برای ارائه خدمات به شرکت های درخواست کننده نصب بغل نویسی این آمادگی را دارد برابر دستورالعمل صادره با دریافت مدارک لازم و تشکیل پرونده الکترونیکی نسبت به صدور مجوز در کوتاه ترین زمان ممکن برای درخواست هایی که مدارک کامل داشته باشند، اقدام لازم را به عمل آورد.

سرهنگ قاسمیان ادامه داد، مدارکی که شرکت ها باید ارائه نمایند عبارتند از:

۱-ارائه نامه درخواست صدور مجوز بغل نويسی برای خودروها درفرم سربرگ شركت با امضاء شخص مدير عامل برای پلیس راهنمایی و رانندگی.

۲- ارائه اصل اساسنامه شركت-اصل گواهينامه ثبت علامت تجاری–تصویر آگهی ثبت شركت در روزنامه رسمی همراه با تغییرات آن به صورت اسکن شده در قالب لوح فشرده و همراه داشتن کپی مدارک در مراجعه اولیه به پلیس راهور.

۳-ارائه تصویر شناسنامه خودروها و برگه عدم خلافی آنها(چنانچه تعداد خودروها بالاتر از ۵۰ دستگاه باشد ارائه نامه تسویه حساب مرکز اجرائیات کافی است)

۴- چنانچه خودروها به نام شخص است ارائه قرارداد كاری بنام مالک خودرو و راننده با شركت.

۵- تمدید مجوز با ارائه تصویر خودروها یا انجام بازدید حضوری از خودروها توسط کارشناسان صورت می پذیرد.

معاون عملیات ترافیکی پلیس راهور گفت: چنانچه محل تردد خودروهای یک شرکت صرفأ در استان محل فعالیت میباشد مدارک به پلیس راهور استان ارائه تا از آن طریق مجوز صادر گردد و در صورتی که محل تردد چند استان یا سراسر کشور می باشد درخواست کنندگان با مراجعه به پلیس راهور استان و ارائه مدارک اشاره شده و بدون نیاز به حضور در محل معاونت عملیات ترافیک پلیس راهور واقع در شهرک آزمایش، پلیس راهور استان مدراک را از طریق سیستم اداری به این معاونت ارسال و پس از انجام بررسی های لازم مجوز صادر می گردد.

وی بیان داشت: همانند گذشته استفاده از حروف لاتین، اشکال خاص و همچنین نصب علامت تجاری در قسمت عقب و جلو خودروها ممنوع می باشد و در خصوص خودروهایی که بدون اخذ مجوز یا خارج از ضابطه تعیین شده در مجوز اقدام به نصب بغل نویسی می نمایند مامورین اجرائی در صورت مشاهده نسبت به صدور برگه جریمه اقدام و مراکز شماره گذاری نیز از ارائه خدمات تا زمان اخذ مجوز یا رفع اثر بغل نویسی جلوگیری به عمل می آورند.

وی در پایان گفت: جا دارد از مدیران شرکت هایی که در این چند سال همکاری لازم را با پلیس در زمینه رعایت ضوابط بغل نویسی داشته اند، تشکر و قدردانی نمایم.