استاندار در اولین سفر شهرستانی به چالدران مطرح کرد :

از ظرفیت های ملی و استانی برای توسعه و رونق اقتصادی چالدران استفاده خواهد شد

استاندار آذربایجان غربی گفت: توجه به مناطق کمتر برخوردار از برنامه های دولت سیزدهم است و مصمم هستیم محرومیت ها و شکاف های بین مناطق برخوردار و غیربرخوردار را رفع کنیم.

محمدصادق معتمدیان با حضور در مراسم گرامیداشت 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در جمع مردم آواجیق چالدران با گرامیداشت سالروز حماسه مردم ایران اسلامی در دفاع از حریم ولایت تصریح کرد : مردم ایران اسلامی با هوشیاری و بصیرت  توطئه های دشمنان را خنثی و در تمامی عرصه های دفاع از آرمانهای مقدس نظام انقلاب اسلامی و حریم ولایت آماده و استوارند.

استاندار آذربایجان  غربی با اشاره به موقعیت جغرافیایی چالدران گفت: این شهرستان نظیر دیگر شهرهای آذربایجان غربی، دارای 144 کیلومتر مرز مشترک با ترکیه است که از این ظرفیت برای توسعه آبادانی و افزایش درآمد مردم منطقه باید بهره برداری شود .

معتمدیان با اشاره به بازدید میدانی از موقعیت درنظرگرفته شده برای بازارچه مرزی چالدران بیان کرد: تلاش داریم با توافق با ترکیه و رفع مشکلات از ظرفیت مرز در جهت رونق اقتصاد منطقه استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم افزایش مراودات تجاری با ترکیه تصریح کرد : با سیاست و هدف گذاری دولت برای افزایش تراز تجاری با ترکیه نیازمند بازگشایی مرزهای جدید هستیم که امیدواریم مردم چالدران هم از این فرصت بهره مند شوند.

معتمدیان با اشاره به موقعیت جغرافیایی چالدران اضافه کرد: با همراهی دولت و مجلس ، چالدران باید در مسیر شمال غرب – جنوب شرق قرار گیرد و عقب افتادگی های حوزه راه این منطقه جبران شود .

استاندار بیان داشت : توجه به مناطق کمتر برخوردار از برنامه های دولت سیزدهم است و مصمم هستیم محرومیت ها و شکاف های بین مناطق برخوردار و غیربرخوردار را رفع کنیم.

وی با اشاره به اولین سفر شهرستانی به چالدران گفت :  دستگاه های اجرایی با همه توان برای محرومیت زدایی از این شهرستان تلاش کنند .

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به هدفمند بودن سفرهای شهرستانی اضافه کرد: با وجود همه محدودیت ها تلاش می کنیم با حضور میدانی و بررسی اولویت ها و مطالبات، روند توسعه را در استان شتاب ببخشیم.

معتمدیان با اشاره به لزوم توجه به توسعه گازرسانی به مناطق محروم چالدران بیان کرد: این امر را از طریق افزایش اعتبارات شهرستانی و گازرسانی به مناطق محروم پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به سرانه آموزشی چالدران گفت : در صدد هستیم با استفاده از اعتبارات استانی و کشوری این روند را بهبود ببخشیم.

معتمدیان با اشاره به شرایط اعتباری دولت تصریح کرد : تلاش می شود با استفاده از ظرفیت نهادهایی نظیر بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی و همکاری خیران و نهادهای دولتی و بخش خصوصی جهشی در تکمیل پروژه ها در چالدران داشته باشیم.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت قابل توجه گردشگری در چالدران گفت: اجرای طرح های بوم گردی می تواند در رونق گردشگری تاریخی و طبیعی این منطقه مثمرثمر باشد.