افزایش 24درصدی کشفیات مواد مخدر در استان نسبت به سال گذشته

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: سال گذسته افزایش 24درصدی در کشف مواد مخدر در استان اتفاق افتاده است و به میزان 13 و نیم تن مواد مخدر کشف شده است.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز،دکتر ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در جلسه کمیته حقوقی و قضایی مبارزه با مواد مخدر استان که در عصر روز چهارشنبه ۱۸ اسفند در محل سالن جلسات دادگستری استان تشکیل شده بود با اشاره به اینکه سال گذشته افزایش 24 درصدی در کشف مواد مخدر در استان اتفاق افتاده است و به میزان 13 و نیم تن مواد مخدر کشف شده است گفت:مبارزه جدی و بی امان با سوداگران مرگ و پدیده شوم و خانمان سوز مواد مخدر ادامه دارد.

عتباتی افزود، تهدیداتی که مواد مخدر برای خانواده‌ها و جامعه دارد بر هیچکس پوشیده نیست لذا تلاش در راه مبارزه با مواد مخدرکاری جهادی و ارزشمند است. عتباتی افزود بحث مواد مخدر و ورود آن به کشور یقیناً یکی از حربه‌های دشمن برای سست کردن جوانان ما و فروپاشی بنیان خانواده ها و ضربه زدن به پیکره جامعه و نظام اسلامی هست.

عتباتی در ادامه بیان داشت، کمیته هایی که در زمینه مبارزه با مواد مخدر فعالیت می‌کنند باید فعالتر، پویاتر علمی و فنی تر شوند تا عرصه به قاچاقچیان تنگ شود.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد مجموعه قضایی مکمل زحمات عزیزان انتظامی و امنیتی در همه مراحل از گشت، تعقیب و رسیدگی و صدور و اجرای حکم هست.

مقام ارشد قضایی استان در پایان سخنان خود تاکید نمود، باید در کنار مبارزه با قاچاقچیان و خرده‌فروشان موادمخدر برای دانه درشت‌ها برنامه‌ریزی شود و ریشه‌های مواد مخدر خشکانده شود و مردم باید اراده جدی مبارزه با مواد مخدر را لمس کنند و تلاش کنیم همراهی و کمک های مردمی را هم که بسیار حائز اهمیت هست را در راه مبارزه با مواد مخدر جلب کنیم.

مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه گفت: هر قدر در مبارزه با مواد مخدر با قاطعیت و جدیت عمل کنیم به همان میزان امنیت اجتماعی و روانی جامعه افزایش پیدا می‌کند.

مجیدی افزود، یکی از چالش‌ها و تهدیدات موادمخدر است و یکی از برنامه‌های اولویت‌دار در هنگ مرزی و نیروی انتظامی مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از ورود مواد مخدر به داخل کشور هست که بسیار حائز اهمیت است.

مجیدی در ادامه به تشکیل گشت هوایی برای شناسایی بهتر فعالیت های قاچاقچیان مواد مخدر تاکید نمود.

در ادامه جلسه سردار خرم نیا فرمانده انتظامی استان و تعدادی از اعضای جلسه هم به بیان مطالبی فراخور جلسه پرداختند و نهایتاً با اهدای لوح تقدیر توسط دکتر عتباتی از تعدادی از قضات و نیروهای اقدام کننده در خصوص مبارزه با مواد مخدر تجلیل به عمل آمد.