امام جمعه ارومیه؛ عزت و استقلال بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی و ارمغان آن برای ملت ایران عزت، آزادی و استقلال است.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: در زمان طاغوت کشور ایران استقلال سیاسی و استقلال نظامی نداشت.

وی بیان کرد: مستشاران نظامی بیگانه در کشور ما بیشتر از کل ارتش ایران حقوق دریافت می کردند و هیچ ارزشی برای حکومت نیز قایل نبودند.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه امام خمینی(ره) برای حاکمیت اسلام قیام کردند اظهار کرد: قیام مردم و امام (ره) برای حاکمیت اسلام بود و انقلاب اسلامی در جهان سیاست تغییرات مهمی ایجاد کرد چرا که ابرقدرتها جهان را به ۲ قسمت تقسیم کرده بودند و کسی جرات تخطی از این موارد را نداشت، اما انقلاب اسلامی به هردوی آنها پشت کرد و این معادله را تغییر داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: امروز آمریکا در برابر ایران اسلامی مستاصل است و این اوج مردانگی است و این مردانگی و اقتدار هزینه دارد ولی کشور ما به سمت پیروزی نهایی در حرکت است.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: انقلاب اسلامی با ورود امام (ره) به کشور به اوج رسید و حماسه ۲۲ بهمن محقق شد و این ایام را باید زنده نگهداشت و به نسلهای بعدی منتقل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: انقلاب اسلامی سرنوشت ملت ایران را کاملا تغییر دادو مسیر طاغوتی به مسیر الهی و حکومت الهی تغییر یافت و نباید انقلاب و علت این تحول را فراموش کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: انقلاب اسلامی اتفاقی عادی نیست و امسال هم در راستای گرامیداشت این رویداد عظیم پر شورتر از سالهای قبل در راهپیمایی شرکت خواهیم کرد.