اورهال کامل ۱۴ دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری آذربایجان غربی

مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای آذربایجان غربی از اورهال کامل ۱۴ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین راهداری استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، ایرج دست نشان گفت: طی برنامه ریزی انجام شده، مقرر شد سالانه بطور میانگین ۱۴ دستگاه از ماشین آلات راهداری استان که فرسوده هستند, به صورت کامل بازسازی شوند.

وی با اشاره به اینکه در بحث نوسازی و تعمیر ماشین آلات تمامی قطعات دستگاه ها جداسازی شده و لوازم برقی و سیم کشی،موتور و گیربکس نوسازی و تعمیر می شود ، تصریح کرد: امسال بازسازی و نوسازی ۷ لودر، ۳دستگاه گریدر، ۲ دستگاه غلطک و ۲ دستگاه بولدوزر در دستور کار قراردارد.

دست نشان خاطر نشان کرد: تمامی ماشین آلات که نوسازی می شوند، فرسوده و از رده خارج بودند اما به دلیل بالا بودن ارزش ریالی و خارجی بودن دستگاه ها مقرر شد با اورهال آنها این ماشین آلات مجدد به چرخه فعالیت بازگردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد ماشین الات سنگین و نیمه سنگین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ۵۸۰ دستگاه است، یادآور شد: با توجه به اینکه ضریب فرسودگی ماشین آلات راهداری به دلیل ماموریت‌های متعدد و همچنین عمر بالای این دسته از ناوگان از اصلی ترین معضلات در ارائه خدمات راهداری محسوب می‌شود، لذا تعمیر، بازسازی و نوسازی ماشین آلات گزینه بسیار مناسبی جهت افزایش عمر و کارایی این دسته از ناوگان به شمار می‌رود.