مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی

زمینه اشتغال ۲ هزار نفر از جوانان آذربایجان غربی فراهم شد

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: صندوق کارآفرینی امید طی سال جاری ۷۰۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به متقاضیان در این استان پرداخت کرده‌ است.
صلاح گل محمدی، مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: صندوق کارآفرینی امید طی سال جاری ۷۰۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به متقاضیان در این استان پرداخت کرده‌ است که این میزان تسهیلات برای  حدود ۲ هزار نفر از جوانان منطقه زمینه اشتغال فراهم نموده است.

وی ادامه داد: از این میزان تسهیلات ۳۳۷ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی ۲۳۶ نفر برای افراد جویای کار در مناطق روستایی استان بوده و زمینه اشتغال پایدار را ایجاد کرده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با اشاره به اعطای تسهیلات در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات افزود: بخش کشاورزی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده که شامل گلخانه، دامداری، خرید تراکتور و ادوات کشاورزی، کنسانتره و تولید کودهای شیمیایی است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است، تصریح کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرارمعاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

گفتنی است، صندوق کارآفرینی امید، بر اساس رویکرد جدید حمایت از کسب و کارهای خرد بازار محور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده داشته است.