برف‌روبی مسیر دسترسی به پایانه مرزی تمرچین

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای پیرانشهر از بالغ بر ۴۶ متر مکعب برف‌روبی در مسیر دسترسی به پایانه مرزی تمرچین خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، سهیل خسروی، رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای پیرانشهر گفت: در پی بارشهای اخیر نیروهای راهداری این اداره در اسرع وقت نسبت به نمک پاشی و برفروبی مسیر دسترسی به پایانه مرزی تمرچین و سایر محورهای مواصلاتی شهرستان پیرانشهر شامل محور های پیرانشهر – نقده ، پیرانشهر – سردشت، پیرانشهر – پسوه – مهاباد و همچنین محورهای روستاهای حوزه استحفاظی اقدام نمودند.

وی ادامه داد: در بارش های اخیر مجموعا بالغ بر ۴۶ هزار متر مکعب عملیات برفروبی و نمک پاشی در ۱۱ کیلومتر از محور پیرانشهر – تمرچین که مسیر شریانی منتهی به پایانه مرزی تمرچین است توسط ۳ دستگاه از انواع ماشین آلات سنگین ، نیمه سنگین و سبک راهداری و مشارکت ۵ راهدار و مصرف ۷۰ تن ماسه و نمک در ۸ نوبت انجام گرفت.

خسروی با اشاره به عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در سایر محورهای مواصلاتی پیرانشهر در پی بارش اخیر افزود: در محور پیرانشهر – نقده به طول ۲۰ کیلومتر بالغ بر ۴۲ هزار متر مکعب عملیات برفروبی و نمک پاشی توسط ۴ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و سبک راهداری و مشارکت ۷ راهدار و مصرف ۶۰ تن نمک انجام شد.

وی اظهار کرد: در محورهای روستایی شهرستان پیرانشهر نیز عملیات برفروبی و نمک پاشی به طول ۱۱۰ کیلومتر توسط ۳ دستگاه از انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و سبک راهداری با نزدیک به ۱۸ مترمکعب برفروبی و مصرف ۴۰ تن ماسه و نمک و مشارکت ۴ راهدار عملیات برفروبی و نمک پاشی صورت گرفت.