بیش از ۱۰۰۰ نفر دیگر از روستاییان و عشایر آذربایجان غربی از اینترنت پرسرعت بهره مند شدند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی از بهره مندی بیش از 1000 نفر از روستاییان و عشایر شهرستانهای تکاب و ماکو از اینترنت پرسرعت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، قاسم جلیلی نژاد گفت: در راستای توسعه ارتباطات مناطق روستایی و کاهش شکاف دیجیتال ، بیش از ۱۰۰۰ نفر دیگر از روستاییان وعشایر شهرستانهای تکاب و ماکو از اینترنت پرسرعت بهره مند شدند.

وی ادامه داد: با احداث دو سایت همراه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال روستاهای باش برات و خرمن یری به اینترنت نسل چهارم اتصال و دسترسی ۲۷۰ خانوار به خدمات شبکه ملی اطلاعات از قبیل آموزش الکترونیک ، خرید و فروش آنلاین، ارایه خدمات دولت الکترونیک وخدمات بانکی فراهم گردید.

جلیلی نژاد تصریح کرد: عملیات احداث و ارتقاء تکنولوژی سایت‌های روستایی به منظور برخورداری همه هم استانی‌ها از امکانات شبکه ملی اطلاعات با سرعت ادامه دارد تا هیچ روستانشینی از کیفیت و سرعت خدمات ارتباطی محروم نماند.

وی با اشاره به اینکه همه مراحل اجرای این فرایند از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام گرفته است تصریح کرد: اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات گامی مهم در راستای تحقق شعار دسترسی همگانی به ارتباطات فراگیر و گسترش عدالت ارتباطی است.