بیش از ۸۰ درصد از تولیدات بخش کشاورزی در داخل کشور تولید می شود

مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از ۸۰ درصد تولیدات کشاورزی در داخل تولید می شود که با کار و تلاش خستگی ناپذیر بهره برداران و مدیریت مجموعه جهاد کشاورزی در استانها انجام می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، حجت الاسلام و المسلمین روح‌الله رحمانی مهر در آیین تکریم و معارفه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان با اعلام این مطلب اظهار کرد: دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در استانها نقش نظارتی بر اجرای سیاست ها و اقدامات اجرایی دارند که باید همپای ریاست و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی به عنوان دو بال تکمیل کننده هم اهداف سازمانی را به پیش ببرند.

وی ادامه داد: تاکید بیش از ۶۰ درصد بیانات نوروزی مقام معظم رهبری با محوریت بخش کشاورزی، تامین امنیت غذایی مردم و توسعه کشاورزی دانش بنیان است.

رحمانی مهر افزود: در شرایط کنونی برای موفقیت در امر جهاد تبیین و توزیع عادلانه یارانه‌ها، برخورداری از اطلاعات دقیق، شفاف و صحیح با جزئیات مشخص برای آگاه‌سازی مردم توسط مسئولین حوزه های نمایندگی ولی فقیه در استانها نیاز است تا بتوانیم در ادامه همراهی مردم با دولت را جلب و با روشنگری در این زمینه اجازه ندهیم دشمنان ذهن ملت بزرگ ایران را مخدوش سازند.

مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از زحمات و تلاش‌های حجت الاسلام رضا میرزایی قدردانی و تجلیل کرد و گفت: وی عملکرد خوبی در طی این دو سال از خودشان نشان دادند که در خور قدردانی و سپاس است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این مراسم با اشاره به پتانسیل های بخش کشاورزی استان، گفت: بخش کشاورزی استان با توجه به سهم بالای اشتغال ۳۶ درصدی و گردش مالی ۹۰ هزار میلیارد تومانی نقش مهمی در اقتصاد استان دارد و برای پیشبرد اهداف و برنامه های محوری خود نیازمند حمایت روحانیون برای تببین و روشنگری سیاست های این مجموعه است.

کرامتی تصریح کرد: میزان تولید گوشت مرغ در سال ۱۴۰۰ به ۱۱۰ هزار تن افزایش یافته است و روزانه به طور میانگین در حدود ۳۰۰ تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه می شود که بیش از نیاز مصرف‌ مردم استان است که به وفور و زیر قیمت مصوب ستاد تنطیم بازار عرضه می شود.

وی با اشاره به تولید سایر محصولات لبنی در استان و بیان اینکه کمبودی در تامین کالاهای اساسی نداریم، افزود: در حال حاضر در خصوص اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها، به وحدت، همدلی، هم افزایی و انسجام مردم و دولت نیاز داریم و خواستار کمک و همراهی و استفاده از ظرفیت امام جمعه و روحانیون برای تبیین و شفاف سازی و اگاه سازی مردم در این زمینه هستیم.

همچنین در ادامه حجت الاسلام رضا میرزاجانی، سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، برنامه های پیش روی خود را در سازمان تشریح کرد.

درپایان مراسم طی حکمی از طرف حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ،حجت الاسلام رضا میرزاجانی به سمت سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی معرفی شد و از زحمات ارزشمند و صادقانه حجت الاسلام رضا میرزایی در طی دو سال تصدی این سمت تجلیل و قدر دانی شد.