بیش از ۸ هزار پروانه عبور ترافیکی در آذربایجان‌غربی صادر شد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از صدور 8 هزار و 404 فقره پروانه عبور ترافیکی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، ایرج دست نشان، اظهار کرد: صدور پروانه‌های عبور ترافیکی به منظور ایمنی در تردد، حفاظت از جاده و ابنیه فنی راه‌ها و نیز جلوگیری از بروز اختلال در تردد وسایل نقلیه عبوری از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان صورت می پذیرد.

وی افزود: در پروانه ترافیکی ناوگان‌های باری مواردی از جمله سرعت، مسیر مجاز، ساعت حرکت و سایر مقررات مربوط به حمل بار قید شده و رانندگان این ناوگان موظف و مکلف به رعایت موارد یاد شده در این پروانه‌ها هستند.

دست نشان با اشاره به صدور ۸ هزار و ۴۰۴ فقره پروانه عبور بارهای ترافیکی از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: صدور این نوع پروانه‌ها برای بارهایی است که مشخصات آن به لحاظ وزن و ابعاد، خارج از موارد تعریف شده در حوزه مقررات حمل و نقل بار در جاده‌ها بوده که رانندگان برای جابه‌جایی و تردد در راه های ارتباطی نیازمند آن هستند.

این مقام مسئول گفت: رعایت الزامات حمل بارهای ترافیکی بدلیل حفظ و حراست از راه‌ها بعنوان سرمایه‌های ملی، تأمین ایمنی لازم در سطح راه‌ها و تسهیل در تردد و جلوگیری از بروز هرگونه اختلال ترافیکی بسیار حائز اهمیت است که شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان باید توجه ویژه‌ای به رعایت این نکات داشته باشند.

دست نشان خاطرنشان کرد: محموله‌های ترافیکی عبوری توسط کارشناسان ایمنی و ترافیک این اداره کل و گشت‌های راهداری سیار در راه‌های استان کنترل می‌شوند که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در نحوه حمل، تخلفات احصا شده برای صدور حکم به کمیسیون رسیدگی به تخلفات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ارجاع می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در پایان سخنان خود اعلام کرد: آمار صدور پروانه عبور بارهای ترافیکی در استان نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل که ۱۰ هزار و ۷۳ فقره بود، ۱۶ درصد کاهش یافته است.