تردد ۹۱ هزار مسافر از پایانه های مرزی آذربایجان غربی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: از ابتدای طرح نوروزی تا پایان روز سوم فروردین ماه امسال ۹۱ هزار و ۷۰۱ مسافر از مرزهای ۵ گانه استان تردد کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز؛ ارسلان شکری در خصوص آخرین وضعیت تردد در پایانه‌های مرزی استان طی تعطیلات نوروزی اظهار کرد: از این تعداد ۶۹ هزار و ۳۸۳ مسافر خروجی از ۵ پایانه مرزی استان بوده است.

وی تعداد مسافران ورودی از مرزهای ۵ گانه استان ۲۲ هزار و ۳۱۸ مسافر ذکر کرد و ادامه داد: این تعداد شامل ۱۷ هزار و ۵۲ مسافر ورودی ایرانی و ۵ هزار و ۲۶۵ مسافر ورودی خارجی است.

شکری تعداد مسافران خروجی از مرزهای استان را ۶۹ هزار و ۳۸۳ مسافر اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۵ هزار و ۸۱۱ مسافر خارجی و ۶۳ هزار و ۵۷۳ مسافر ایرانی بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اضافه کرد: مرز بازرگان با ۳۸ هزار و ۳۲۹ مسافر، رازی با ۲۹ هزار و ۱۷۸ و تمر چین با ۱۳ هزار و ۹۵۷ بیشترین تردد مسافر را داشته اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی همچنین از استمرار اقدامات ایمنی و نظارتی این اداره کل در اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: تا کنون ۱۰ پیام و مصاحبه نیز در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح نوروزی و پیام‌های ایمنی در صدا و سیما و فضای مجازی انجام و پخش شده است.