تعلیق مجوز فعالیت ۴ واحد نانوایی متخلف در شهرستان سردشت

مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت: به دنبال گزارش کمبود نان و تشکیل صف های طولانی در نانوایی ها، پس از بازرسی‌های میدانی مجوز ۴ واحد نانوایی متخلف به حالت تعلیق درآمد و سهمیه آرد ۲۰ واحد متخلف دیگر نیز تا اطلاع ثانوی کاهش داده شد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، احمد علیپور اظهار کرد: چند روزی بود یک فضای روانی در سطح شهرستان مبنی بر کمبود و گرانی نان ایجاد شده بود که سریعا با بازدیدهای میدانی وضعیت نانوایی‌ها بررسی و رفع مشکل در دستور کار قرار گرفت. 

وی با بیان اینکه در این شهرستان کمبود سهمیه آرد وجود ندارد و طبق روال گذشته سهمیه ها تخصیص داده می‌شود، اضافه کرد: جو روانی ایجاد شده در این شهرستان باعث شلوغی نانوایی‌ها و تخلف برخی شده بود که بازرسان به این موضوع رسیدگی کردند.

مدیر جهاد کشاورزی سردشت ادامه داد: طی بازرسی و بازدیدهای میدانی تعدادی از واحدهای نانوایی متخلف که خودسرانه اقدام به تعطیلی یا کم کاری و یا کم فروشی می‌کردند، شناسایی شدند.

علیپور تاکید کرد: خوشبختانه هم میزان آرد به صورت کامل هست و هم هیچ گونه افزایش قیمتی در کار نیست و این قول را به مردم خواهیم داد آرد و نان به طور کامل بدون افزایش قیمت در اختیارشان قرار بگیرد.

وی یادآور شد: متاسفانه یک سری تخلفاتی از جانب خبازی ها از جمله کم فروشی، تعطیلی خود سرانه، عرضه خارج از شبکه انجام شد که واحدهای متخلف باید بدانند با کسانی که با سفره مردم بازی کنند برخورد قاطع قضایی خواهد شد.

علیپور بیان کرد: واحدهای متخلف از طریق بازرسان قرارگاه امنیت غذایی شهرستان شناسایی و به تعداد ۴۰ فقره پرونده تشکیل که بر اساس مصوبه کارگروه آرد و نان، فعالیت ۴ واحد به حالت تعلیق درآمد و ۲۰ واحد نیز کسر سهمیه شدند.

وی از شهروندان خواست تا هرگونه تخلفات آرد و نان را به قرارگاه امنیت غذایی واقع در جهاد کشاورزی شهرستان گزارش دهند.

لازم به ذکر است که در این شهرستان ۱۴۹ واحد نانوایی فعالیت می‌کنند.