توسعه علمی و دانش بنیان مهمترین نیاز امروز کشور

امام جمعه موقت ارومیه رشد و توسعه کشور را در سایه اقدام عملی به شعار سال دانست .

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز؛ امام جمعه موقت ارومیه در خطبه های این هفته با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در بیان شعار سال و راهبرد توسعه همه جانبه کشور گفت: رهبر معظم انقلاب همواره در طول زعامت خودشان بر رشد و توسعه علم و دانش و رسیدن به قله های مرجعیت علمی تاکید داشته اند چرا که شکل گیری تمدن اسلامی بر پایه علم و دانش صورت می گیرد.

حجت الاسلام حیدری زاد افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب غفلت از توانایی های داخلی موجب غارت منابع توسط دشمنان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تکیه بر ظرفیت های داخلی و توجه به تولید علم توانایی های شگرف نظامی و امنیتی متعددی را به دست آورده ایم که مطمئنا در حوزه های دیگر نیز با تکیه بر ظرفیت های داخلی میتوانیم به قله های موفقیت برسیم.

امام جمعه موقت ارومیه با بیان این که رهبر معظم انقلاب در طول سالهای اخیر بر اقتصاد دانش بنیان تاکید داشته اند گفت: اگر اقتصاد ما دانش بنیان باشد تکانه های بین المللی هیچ تاثیری بر آن نخواهد داشت و برای رسیدن به این مهم باید همه دستگاهها با مدیریت جهادی به پیش روند.

حجت الاسلام حیدری زاد همچنین با اشاره به فرا رسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: امام خمینی ره با ایمان به قدرت و وعده های الهی و با به صحنه آوردن ظرفیت عظیم مردمی توانست نظامی بر پایه ولایت مداری مستقر کند.

وی با تسلیت رحلت آیت ا… ری شهری افزود: این شخصیت برجسته آثار بزرگی در حوزه های مختلف از خود به یادگار گذاشته است که راه گشای جویندگان علم و دانش خواهد بود.

حجت الاسلام حیدری زاد در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه هدف از نزول قرآن کریم را تربیت توحیدی انسان دانست و گفت: آیات نورانی قرآن کریم و سیره معصومین ع انسان را با مبدا و معاد آفرینش آشنا می کند و با آشنایی با حقایق عالم، ایمان او تقویت شود.
امام جمعه موقت ارومیه افزود: قرآن کریم همواره به انحا مختلف سعی در بیداری انسان دارد و با متذکر شدن حوادث و وقایع مختلف به بیان مصادیق نصرت و امدادهای الهی در زندگی بشر می پردازد.