توقیف 2 دستگاه خودروی قاچاق میلیاردی در گمرگ بازرگان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان از توقیف 2 دستگاه سواری بنز قاچاق به ارزش 25 میلیارد ریال در گمرگ بازرگان در شهرستان "ماکو" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، سرهنگ “بابک فرشباف” در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی اخبار واصله مبنی بر ورود خودروی قاچاق از گمرک بازرگان در شهرستان”ماکو” رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی افزود: با اشراف اطلاعاتی و اقدامات فنی پلیسی در نهایت 2 دستگاه سواری بنز در محل گمرک شناسایی و نسبت به بررسی مدارک آنها اقدام شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی آذربايجان غربي ادامه داد: با بررسی مدارک خودروها مشخص شد هر 2 دستگاه سواری بنز به صورت قاچاق بوده که با هماهنگی مقام قضائی توقیف و مالک آنها نیز دستگیر شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ارزش ریالی خودروهای توقیف شده طبق نظر کارشناسان 25 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این زمینه یک متهم دستگیر و پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال شد.

سرهنگ “فرشباف” در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هر گونه فعاليت غيرقانوني، مراتب را در اسرع وقت از طريق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند و همچنین شماره تلفن 197 پليس آماده دريافت نظرات، پيشنهادات و تقدير شما همشهريان عزيز از عملكرد پليس مي باشد.