ثبت بیش از هشت هزار پرونده در تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: امسال هشت هزار و ۶۴۰ فقره پرونده در این استان تشکیل شده که جریمه نقدی برای این پرونده‌ها بیش از سه هزار و ۷۹۹ میلیارد ریال تعیین شده است.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، حسین نجف‌زاده با بیان اینکه بیشترین پرونده تشکیل‌شده مربوط به قاچاق کالا و خدمات است، افزود: میزان جرایم نقدی صادره امسال نسبت به سه ماه نخست سال گذشته رشد ۱۷۲ درصدی داشته است و در تشکیل پرونده نیز رشد ۱۲ درصدی دارد.

وی اضافه کرد: مرغ، کابینت‌سازی و آسانسور سه حوزه‌ای است که بیشترین شکایت‌های مردمی را داشته‌اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت تقویت نظارت و بازرسی در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: سال گذشته نیز ۳۲ هزار و ۴۸۳ پرونده تعزیراتی در آذربایجان غربی تشکیل شد که میزان وصولی جزای نقدی برای آنها سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بود.

نجف زاده با بیان اینکه نظارت بر بازار به طور مستمر انجام می‌شود، افزود: متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌های تعزیرات در استان هشت روز کاری است.

وی ادامه داد: طرح نظارتی برای ۴۳ عنوان کالا در سال جاری ابلاغ شده که به صورت مستمر این کالاها که بیشتر در حوزه اقلام اساسی و مصرفی مردم است، رصد می شود.

وی از تشکیل پرونده سوءاستفاده از معافیت مرزنشینان خبر داد و اضافه کرد: محکومان این پرونده‌ها در ۲ مرحله اقدام به ورود کالای قاچاق به تعداد ۱۸۶ هزار دستگاه لوازم خانگی کردند که جریمه و حکم نهایی این کالاهای قاچاق ۱۸ هزار میلیارد ریال تعیین و در حال طی مراحل اجراست.