جذب سرمایه گذاران، اولویت اصلی آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت روان سازی جذب سرمایه گذار در استان گفت: درگیر کردن سرمایه گذاران با بروکراسی اداری نتیجه‌ای جز فرار سرمایه‌ها ندارد و دستگاه های متولی باید در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی جهت افزایش تولید و اشتغال تمام توان خود را بکار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، محمد صادق معتمدیان روز یکشنبه در بازدید از واحدهای صنعتی «ایران پاش و صنایع شیشه عایق بلوری» با بیان اینکه دستگاه‌های متولی برای هموار کردن مسیر جذب سرمایه گذاران باید تمامی تلاش خود را به کار گیرند، اظهار کرد: سعی بر این است تا تمامی شرایط لازم اعم از اختصاص زمین، اراده تسهیلات بانکی و حمایت از بخش خصوصی به بهترین نحو ممکن انجام شود.

وی با اشاره به عزم دولت سیزدهم به ارتقاء سطح تولید ملی با تکیه بر دانش بنیان، بیان کرد: ارتقای تولید ملی با بنیه علمی، قطع یقین نقش بسزایی در توسعه و بازاریابی آن خواهد داشت.

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر حضور میدانی مدیران برای رفع موانع تولید، گفت: تنها با شناخت صحیح از موقعیت و مشکلات موجود می‌توان راهکارهای لازم را ارائه کرد.

وی با اشاره به تدوین بسته کامل سرمایه گذاری در استان بیان کرد: جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و فعالان بخش خصوصی، حاکمیتی و دولتی از جمله موارد مطرح در آن است که امیدواریم با اتمام آن، قدم‌های بلندی در مسیر توسعه و پیشرفت استان برداشته شود.

معتمدیان افزود: با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های استان، به حضور هلدینگ‌های بزرگ و سرمایه گذاری نهادهای توسعه گرا برای سرمایه گذاری و حضور فعال در بخش‌های مختلف استان نیاز داریم.

وی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی در همه حوزه‌ها اظهار کرد: حمایت از ایجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی خصوصی توسط دولت سیزدهم برنامه‌ریزی شده و ما نیز با جدیت آن را دنبال می‌کنیم؛ این امر می‌تواند، توان اقتصادی و تولیدی بخش خصوصی را بیش از پیش بارور کرده و در توسعه بخش تولید و اشتغال که مدنظر مقام معظم رهبری است، بسیار موثر باشد.

استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در کنار توجه به توسعه بخش تولید، دانش بنیان کردن این بخش و توجه به واحدهای صنعتی با ظرفیت دانش بنیان نیز از جمله اقداماتی است که باید با اهتمام ویژه در آذربایجان غربی صورت گیرد.

در این بازدید شرکت «ایران پاش» از سوئیت‌های شناور روی آب و مقاوم در برابر زلزله و طوفان‌های دریایی رونمایی کرد؛ همچنین اعلام شد که این شرکت توانایی آن را دارد که در کمتر از چند ساعت، پل‌های شناور برای عبور تجهیزات نظامی سنگین همچون تانک روی آب بسازد.