جلوگیری از قاچاق از برنامه های مهم دولت سیزدهم است

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی مناسب درخصوص اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف، گفت: نهادهای مسئول درخصوص جلوگیری از خروج کالاهای اساسی از مرزها اطلاع رسانی کنند.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای مبارزه با قاچاق کالا در آذربایجان غربی افزود: اطلاع رسانی در این خصوص اهمیت بسیار زیادی دارد و با همراهی رسانه ها و فضای مجازی، باید در این زمینه اهتمام ویژه ای از سوی دستگاههای متولی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از قاچاق از جمله مهمترین برنامه های دولت سیزدهم به شمار می رود و اقدام اخیر دولت هم، در همین راستا بوده، خاطرنشان کرد: افزایش اقدامات کنترلی در مرزهای رسمی و غیررسمی از ضروریات است و باید همه نهادهای مسئول در این زمینه برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی افزود: یکی از مهمترین دلایل کمبود برخی از کالاها در کشور و آذربایجان غربی، قاچاق به اشکال مختلف است که باید با روش های قانونی از آن جلوگیری کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای جلوگیری از قاچاق در استان گفت: سال گذشته بیش از پنج هزار و ۶۰۰ و در ۲ ماهه امسال افزون بر ۴۰۰ مورد بازرسی در این خصوص انجام شده است.

عبدالحمید سرتیپی افزود: در سال گذشته پرونده های قاچاق به ارزش ۵۴۵ میلیارد ریال در آذربایجان غربی تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.