حضوری شدن مدارس از ۱۴ فروردین

همه مدارس و مراکز آموزشی از ۱۴ فروردین با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای همه سازمان ها از جمله وزارت آموزش و پرورش لازم الاجرا است و تمام مدارس دولتی و غیردولتی را شامل می شود و امیدواریم با همکاری اولیا، اشتیاق دانش آموزان و آمادگی همکاران، روز چهاردهم فروردین ماه، شاهد حضور مجدد تمام دانش آموزان در مدارس باشیم.

رضوان حکیم زاده ضمن تأکید بر حضوری شدن مجدد مدارس به صورت کامل، پس از تعطیلات نوروزی؛ اظهار کرد: همه دانش آموزان از نیمه آبان ماه حضور در مدرسه را تجربه کرده اند و پس از تعطیلات نوروزی برای بار اول نیست که به مدرسه می روند. لذا آمادگی لازم برای حضور دانش آموزان در مدرسه وجود دارد.

وی در خصوص تمهیدات در نظر گرفته شده و دستورالعمل جدیدی که در روزهای آتی به مدارس ابلاغ خواهد شد، گفت: وزارت آموزش و پرورش، بر اساس مصوبات جدید ستاد ملی کرونا، آخرین تغییرات را متناسب با شرایط کنونی در شیوه نامه های قبلی بازگشایی حضوری مدارس اعمال و به مدارس ابلاغ خواهد کرد.

حکیم زاده افزود: بررسی های به عمل آمده از تجربه بازگشایی حضوری مدارس، در مدت چندماه گذشته نشان داد که دانش آموزان می توانند علاوه بر رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی و یادگیری رفتارهایی که به ارتقای «سواد سلامت» کمک می کند؛ مروج فرهنگ رعایت پروتکل های بهداشتی هم باشند و امروز شاهد آن هستیم که بسیاری از فرزندانمان در این زمینه «نقش آفرین» بوده اند.

معاون آموزش ابتدایی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و با تکیه بر دانش و تجارب به دست آمده در مدت دوسال و همکاری همه دستگاه ها و سازمان ها، شرایط حضور ایمن دانش آموزان را در مدرسه فراهم نماییم.

حکیم زاده تاکید کرد: مصوبه ستاد ملی کرونا برای همه سازمان ها از جمله وزارت آموزش و پرورش لازم الاجرا است و تمام مدارس دولتی و غیردولتی را شامل می شود و ان شاء الله با همکاری اولیا، اشتیاق دانش آموزان و آمادگی همکاران روز چهاردهم فروردین ماه، شاهد حضور مجدد تمام دانش آموزان در مدارس خواهیم بود.

بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در خصوص نحوه رصد آموزش های حضوری در سطح مدارس گفت: مدیران مدارس، تیم های نظارتی ستادی و مرکز ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش پیگیر اجرای این مصوبه در همه مدارس سطح کشورخواهند بود و در صورت مشاهده عدم رعایت آن، امکان پیگیری از طرف خانواده ها نیز وجود دارد.