راه‌های اصلی آذربایجان غربی باز است

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: در پی بارش فراگیر برف روز گذشته و انجام عملیات برفروبی، تمامی محورهای اصلی و شریانی استان باز است و تردد روان در آنها جریان دارد.
به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، ارسلان شکری در تشریح این خبر گفت: در پی بارش فراگیر برف روز گذشته و انجام عملیات برفروبی، تمامی محورهای اصلی و شریانی استان باز است و تردد روان در آنها جریان دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر راه ارتباطی 132 روستا مسدود است، افزود : براساس اعلام مدیریت راه ها، مسیر ارتباطی ۴۶ روستا در ارومیه، ۲۸ روستا در سلماس، ۱۸ روستا در اشنویه، ۱۴ روستا در پیرانشهر، ۱۰ روستا  در تکاب، هشت روستا در چالدران، سه روستا در هریک از شهرستان های مهاباد و میاندوآب و ۲ روستا در خوی درحال بازگشایی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به مشارکت  ۱۱۷ دستگاه انواع ماشین آلات سبک و سنگین راهداری و  ۲۳۶ راهدار در عملیات برفروبی و نمک پاشی محورهای استان افزود: این عملیات با صرف  هزار و ۴۸۰ تن ماسه و نمک و انجام هزار و ۷۷۲ کیلومتر برف‎‌روبی انجام شده است و این عملیات همچنان ادامه دارد.

شکری تاکید کرد: کاربران جاده ای از ترددهای غیرضرور در روزهای برفی و در محورهای برفگیر خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما وسیله نقلیه خود را به وسایل ایمنی مجهز کرده و لباس گرم و خوراک خشک همراه داشته باشند.