معاون استاندار آذربایجان‌غربی:

رسانه‌ها دیده‌بان جامعه هستند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت رسانه‌ها در توسعه استان گفت: رسانه‌ها به عنوان دیده بان‌ جامعه تصویری درست از مسائل را به صورت دقیق ارائه دهند.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، رضا ابرهیمی در مراسم اختتامیه جشنواره رسانه نگاران انقلاب، سیاه نمایی را یکی از آفت‌های فضای رسانه‌ای عنوان کرد و افزود: رسانه‌ها با ترسیمی از فضای واقعی و خدمات ارائه شده به مردم از سوی نظام اسلامی، امید آفرینی کنند.

وی با اشاره به جایگاه مهم رسانه در توسعه و مسائل روز، اظهار کرد: حتی در پیروزی انقلاب اسلامی نیز رسانه در کنار عوامل دیگر نقش اثرگذاری داشت؛ البته در آن زمان رسانه‌ها بیشتر مکتوب بوده و به شکل امروزی در دسترس آسان نبودند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی، صداقت را یکی از رسالت‌های اصلی رسانه‌ها دانست و ادامه داد: اصحاب رسانه ضمن اعتماد سازی لازم بین مردم، باید چشم بیدار مدیران باشند.

وی افزود: متاسفانه در جهاد تبیین دچار یک سری مشکلاتی هستیم چرا که پس از ۴۳ سال از عمر با برکت نظام اسلامی هنوز نتوانسته ایم تا آرمان‌های اصلی انقلاب را برای نسل جوان بازگو کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه اغراق رسانه‌ای و سیاه نمایی هردو به یک اندازه آسیب زاست، گفت: خوشبختانه نظام اسلامی در طول ۴۳ سال گذشته به اندازه‌ای دستاورد داشته که بیان آنان اغراق محسوب نمی‌شود؛ البته باید با جلوگیری از سیاه نمایی نیز مانع آسیب به امید مردم شد.

وی با اشاره به جایگاه ایران در عرصه جهانی، اظهار کرد: ایران امروز یک کشور منزوی نیست و در تمامی معادلات بین المللی نقش آفرینی می‌کند؛ در همین راستا نیز رسانه‌ها برای بیان جایگاه واقعی جمهوری اسلامی و دستاوردهای آن در عرصه جهانی از اهرم‌های اصلی نظام به شمار می‌روند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی ادامه داد: انقلاب اسلامی نباید محدود به مرزهای ایران باشد؛ بلکه باید پیام خود را به بهره مندی از فضایی تحت عنوان رسانه، جهانی کند.

وی همچنین با قدردانی از رسانه‌ها در کمک به مدیریت بحرانی به نام کرونا، گفت: در بحث کرونا، اصحاب رسانه و فعالان شبکه‌های اجتماعی در کنترل وضعیت و اطلاع رسانی پیام‌های بهداشتی سنگ تمام گذاشتند؛ باید اذعان کنیم که در شیوع این ویروس اگر اقناع سازی رسانه‌ها نبود و مردم در جریان امور قرار نمی‌گرفتند، دستیابی به ثبات فعلی امکان پذیر نبود.

ابراهیمی همچنین با بیان اینکه تمامی توجه دولت به توانمندی داخلی است، اظهار کرد: ۴۲ سال تحریم و دفاع مقدس هشت ساله مقابل ارتش‌هایی از سراسر جهان نشان داد که تکیه بر داخل می‌تواند راه گشای ما در مسیر توسعه باشد.

وی با قدردانی از رسانه‌های استانی در رعایت انصاف، از تلاش‌های اصحاب رسانه در بیان دستاوردهای موفق دولت قدردانی کرد.