رکورد عرضه گوشت مرغ گرم در آذربایجان غربی با توزیع بیش از 475 تن شکست

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : برای تامین گوشت مرغ گرم مورد نیاز مردم استان در استانه روز 13 فروردین و ماه مبارک رمضان، بیش از 475 تن گوشت مرغ امروز در سطح بازار عرضه شد که بالاترین رکورد توزیع در سطح استان تا کنون به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز،اکبر کرامتی افزود : از ابتدای سال جاری متوسط کشتار مرغ گرم در سطح 12 کشتارگاه طیور موجود در سطح استان بالغ بر 350 تن بوده که امروز نیز در راستای تداوم تولید گوشت مرغ ، تعداد 274 هزار و 507 قطعه مرغ گوشتی در سطح کشتارگاه های صنعتی طیور استان کشتار و از این میزان بیش از 475 تن گوشت مرغ گرم آماده طبخ تولید و روانه بازار مصرف شد.

کرامتی با بیان اینکه کشتار به صورت مداوم در سطح کشتارگاه ها در حال انجام است ، تصریح کرد : با توجه به اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب های تولید گوشت مرغ در کشور محسوب می شود و با توجه تامین نهاده ها برای مرغداران و جوجه ریزی هایی که در بهمن و اسفند اتفاق افتاده هیچ کمبودی در تامین مرغ استان وجود ندارد حتی مازاد بر مصرف نیز تولید شده است.

فرمانده قرارگاه امنیت غذایی استان با بیان اینکه بیشترین میزان مصرف سرانه گوشت مرغ در استان روزانه 240 تا 260 تن است، تاکید کرد : امروز بیشترین میزان تولید گوشت مرغ مربوط به کشتارگاه های شهرستان ارومیه به میزان 154 تن و مابقی سایر کشتارگاه های استان بوده است.

وی خاطر نشان کرد : امروز همچنین به منظور تعادل و تثبیت قیمتها در بازار ، 50 تن گوشت مرغ منجمد ، 107 تن گوشت گوساله منجمد و 18 تن گوشت منجمد گوسفندی در سطح بازار استان توزیع شده است .

وی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت بر توزیع مناسب مرغ در شهرهای مختلف استان گفت: با وجود کشتار مرغ مازاد بر نیاز استان، ضرورت دارد نظارت کافی بر روند توزیع مرغ در استان صورت بگیرد تا شاهد سوء استفاده سود جویان در این زمینه نباشیم .

کرامتی اضافه کرد: هم اکنون 38 اکیپ بازرسی قرارگاه تأمین امنیت غدایی در سراسر استان بر سطح بازار اقلام پر مصرف و کالاهای اساسی مردم به صورت شبانه روزی در حال رصد و پایش بازار استان هستند و با آغاز فعالیت این قرارگاه در حال حاضر شاهد آرامش و ثبات در بازار کالاهای اساسی مردم هستیم.