شناسایی ۹۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌های آذربایجان‌ غربی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از شناسائی ۹۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌های آذربایجان‌غربی طی سه ماهه گذشته از سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، ایرج دست نشان با اشاره به شناسایی متجاوزین حریم راه‌های استان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه ، از ۹۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز شناسایی شده در حریم راه‌های استان، ۳۶ مورد با حکم قضایی تخریب شده است.

وی افزود: در سالجاری تعداد ۲۶ مورد تجاوز توسط مالکان خود تخریبی شده اند و همچنین ۳۷ مورد از احکام قضایی نیز برای تخریب در دست اقدام است.

دست نشان خاطر نشان کرد: در ۳ ماهه گذشته از سالجاری ۲۰۲ اخطار کتبی و ۱۰۳ اخطار پیشگیرانه قبل و بعد از ساخت و ساز غیر مجاز به مالکین در سراسر استان صادر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان یادآور شد: هرگونه سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز در حریم راه ها نیازمند استعلام و دریافت مجوز از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است و از شهروندان عزیز استان درخواست داریم قبل از انجام هرگونه ساخت و ساز در حریم راه های استان نسبت به اخذ مجوذ ساخت اقدام نمایند.

دست نشان در پایان گفت: ایجاد زیر ساخت ها و توسعه راه ها، اعمال برنامه های ایمنی جاده ای، عملیات تاسیساتی و همچنین جلوگیری از تصادفات جاده ای منوط به حفظ حریم راه هاست و لذا به توجه به مهم بودن کلیه این عوامل انتظار میرود کلیه شهروندان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای را در حفظ حرائم جاده ها یاری نمایند.