مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی بیان کرد:

صدور مجوز ۲۳۰ دفتر پیشخوان دولت در آذربایجان غربی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: از ابلاغ آیین نامه جدید دفاتر پیشخوان دولت، مجوز ۲۳۰ دفتر پیشخوان به آمار دفاتر پیشخوان در این استان اضافه شده و این آمار به ۴۷۵ دفتر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، قاسم جلیلی نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به رتبه استان در شاخص IDI و پایین بودن سطح سواد رسانه‌ای عنوان کرد: با توجه به پایین بودن استفاده مردم از خدمات الکترونیکی دولت در استان نقش دفتر پیشخوان برجسته‌تر می‌شود.

وی افزود: شفاف سازی در ارائه خدمات و کاهش فساد اداری در دستگاه‌های اجرایی منوط به الکترونیکی شدن خدمات دستگاه‌های اجرایی است که باید با پیگیری از دستگاه‌ها در توسعه دولت الکترونیک تلاش کنیم.

رئیس کارگروه دفاتر پیشخوان دولت در آذربایجان‌غربی گفت: درخواست ایجاد، تمدید، جابجایی، نقل و انتقال و سایر خدمات دفاتر پیشخوان دولت به طور کامل الکترونیکی است و نیاز به مراجعه حضوری ندارد.

وی اضافه کرد: الکترونیکی کردن خدمات دستگاه‌های اجرایی با توجه به شرایط کنونی ضروری‌تر است.

مدیر کل ارتباطات با اشاره به رسیدگی به تخلفات دفاتر در کمیته رسیدگی به تخلفات دفاتر پیشخوان دولت شهری و ICT روستایی تصریح کرد: از ۱۳۴ پرونده تشکیل شده در سال گذشته ۷۰ پرونده به مرحله صدور رای ارجاع داده شده است.

جلیلی نژاد با اشاره به اینکه کیفیت ارائه خدمات در دفاتر پیشخوان دولت شهری و دفاتر ICT روستایی به صورت مستمر بررسی می شود، گفت:با توجه به ابلاغ اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی، دارندگان پروانه دفاتر موظفند تمام شرایط و ضوابط مندرج در اصول حاکم بر صدور پروانه را رعایت کنند و در صورت تخلف، حسب‌مورد ارائه تذکر و اعمال نمره‌منفی، تعلیق خدمات، جرائم‌ مالی متناسب با تخلف، و در نهایت لغو پروانه در انتظار متخلفان است.