استاندار آذربایجان غربی:

ضرورت بازنگری در فعالیت‌های ساختاری سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت بازنگری در فعالیت‌های ساختاری سازمان همیاری شهرداری‌های استان گفت: استفاده از مدیران توانمند در حوزه‌های اقتصادی، مالی و حقوقی و پاسخگویی مناسب و حل مشکلات حقوقی می‌تواند در برون‌رفت سازمان همیاری شهرداری‌ها از مشکلات موثر باشد.
به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی، در نخستین جلسه شورای عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های استان در سال جاری، با انتقاد از وضعیت نامناسب سیستم مدیریتی سازمان همیاری شهرداری‌های استان و نبود عزم جدی برای رفع مسائل و مشکلات این سازمان در سال‌های گذشته گفت: تمام افراد دخیل در این موضوع باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت بازنگری در فعالیت‌های ساختاری سازمان همیاری شهرداری‌های استان گفت: استفاده از مدیران توانمند در حوزه‌های اقتصادی، مالی و حقوقی و پاسخگویی مناسب و حل مشکلات حقوقی می‌تواند در برون‌رفت سازمان همیاری شهرداری‌ها از مشکلات موثر باشد.

وی افزود: عمل به قانون، نظارت مداوم و برخورد با فعالیت‌های غیرقانونی در اولویت‌های این سازمان خواهد بود تا جایگاه واقعی سازمان همیاری شهرداری‌های استان به عنوان یک نهاد اقتصادی به دست بیاید.

معتمدیان با تاکید بر شفاف‌سازی دارایی‌های سازمان همیاری و مولدسازی این دارایی‌ها تصریح کرد: از این دارایی‌ها در جهت رونق اقتصادی سازمان همیاری شهرداری‌ها باید استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی کاهش و صرفه‌جویی در هزینه‌های سازمان همیاری شهرداری‌ها را یادآور شد و افزود: این سازمان با ایجاد شرکت‌های توانمند و دارای رتبه وارد اجرای پروژه‌های عمرانی استان شده و شهرداری‌ها نیز با رعایت ضوابط و مقررات از ظرفیت سازمان همیاری شهرداری‌های استان برای اجرای پروژه‌های خود استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا با اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی سازمان همیاری شهرداری‌ها کسب درآمد کرده و سودده شود تا شهرداری‌ها بتوانند از مزایای این سازمان در پیشبرد اهداف سازمانی خود استفاده کنند.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود استفاده از نیروهای متخصص، متعهد، با روحیه جهادی در مدیریت‌های شهری را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای رفع مشکلات، نیازمند ترویج فرهنگ کار و تلاش و روحیه جهادی و تلاش شبانه‌روزی هستیم.

معتمدیان برنامه‌ریزی مناسب در فعالیت‌های شهری و حضور مداوم در بین مردم و پیگیری مطالبات آنان توسط شهرداران را مورد تاکید قرار داد و افزود: مهم‌ترین برنامه و سیاست شهرداران، کاهش هزینه‌ها، صرفه‌جویی و ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها باشد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین توجه به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار فعالیت‌های عمرانی را خواستار شد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه با مهاجرت روستائیان به شهرها، حاشیه‌نشینی ایجاد شده و این مسئله موجب بروز برخی مشکلات شهری شده است، ادامه داد: به هیچ عنوان اجازه گسترش حاشیه‌نشینی در شهر ها را نمی‌دهیم و ضروری است که این مناطق در شهرها ساماندهی شوند.

استاندار آذربایجان غربی بر تدوین و اجرای طرح جامعه شهری و بازنگری برخی از مفاد این طرح‌ها در شهرهای استان تاکید کرد و افزود: تدوین طرح‌های تفصیلی در شهرهای استان در اولویت برنامه‌های شهرداری‌ها قرار گیرد.

گفتنی است، در این جلسه اعضای هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری‌های استان برای اولین بار با رای اعضا و از بین شهرداران استان انتخاب و معرفی شدند.