غرق شدن ۲ کودک در زرینه‌رود میاندوآب

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: دو کودک ۱۰ و سه‌ساله بر اثر بی‌احتیاطی در رودخانه زرینه‌رود این شهرستان غرق شدند.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، سامان محمدی اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر اینکه دو کودک در رودخانه زرینه‌رود میاندوآب دچار غرق‌شدگی شده‌اند؛ مأموران این سازمان بلافاصله به محل اعلامی اعزام شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب افزود: این دو کودک که ۱۰ و ۳ساله بودند که متأسفانه بر اثر بی‌احتیاطی در رودخانه زرینه‌رود در حوالی پل شهید عطایی دچار حادثه شده و در رودخانه غرق شده‌اند.

وی گفت: این دو کودک پس از غرق‌شدن؛ توسط اهالی رویت و سریعاً به بیرون از آب انتقال یافتند.

محمدی با اشاره به اینکه این کودکان پس از انجام اقدامات اولیه سریعاً به بیمارستان انتقال داده شدند، تصریح کرد: این پنجمین مورد غرق‌شدگی از ابتدای سال است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب با بیان اینکه کارکنان این سازمان شبانه‌روز در خدمت همشهریان عزیز هستند، افزود: آتش‌نشانان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب باروحیه ایثار و با تمام وجود با امکانات موجود در حوادث متعددی که در مناطق مختلف میاندوآب اعم از تصادف، آتش‌سوزی، غرق‌شدگی و غیره به دلایل مختلف به وقوع پیوسته با حضور به‌موقع و سریع خویش توانسته‌اند به وظیفه خود عمل کرده و به مردم خدمت ارائه دهند.

هر سال با گرم‌شدن هوا جوانان به شنا در رودخانه زرینه‌رود، سیمینه‌رود و کانال‌های آب در میاندوآب روی می‌آورند که متأسفانه گاهی به علت عدم آشنایی با فنون شنا برخی از جوانان براثر غرق‌شدگی جان خود را از دست می‌دهند.

امسال امیدواریم باتوجه‌به هشدارها و توصیه‌ها، در روزهای تعطیل و بعدازظهر روزهای هفته جوانان از آب‌تنی در رودخانه زرینه‌رود و سیمینه‌رود میاندوآب، خودداری کنند.

خطر غرق‌شدگی در رودخانه‌ها و کانال‌ها یکی از موضوعات غم‌انگیزی است که همواره شناگران در رودخانه‌ها و کانال‌های آب را به‌شدت تهدید می‌کند که این موضوع همواره در تابستان نمود بیشتری دارد.