مراسم اختتامیه مسابقات گلف جایزه بزرگ آقایان و لیگ بانوان در ارومیه برگزار شد

با حضور رئیس فدراسیون گلف و مسئولین استانی آذربایجان‌غربی مراسم اختتامیه مسابقات گلف جایزه بزرگ آقایان و لیگ بانوان به میزبانی هیات گلف آذربایجان‌غربی در ارومیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی در این مراسم با اشاره به رشد و توسعه ورزش این استان و میزبانی از رقابت‌های مختلف بین‌المللی و کشوری، رشد ورزش گلف استان را با ایجاد زیرساخت‌ها و حمایت‌های صورت گرفته قابل توجه توصیف و اظهار کرد: تلاش اداره کل ورزش و جوانان استان ایجاد زیرساخت مناسب برای تمام رشته‌های ورزشی از جمله گلف است و این رشته ورزشی با توجه به علاقمندان قابل توجهی که دارد مطمئنن در آینده نزدیک موفقیت های زیادی بدست خواهد آورد .

سجاد بیرامی افزود: وجود زیرساخت مناسب باعث شده آذربایجان غربی کانون توجه فدراسیون های مختلف قرار بگیرد و روزی نیست که جهت قبول میزبانی با ما تماس نگیرند و این نشان از وجود امکانات و توانمندی نیرو های خدوم ورزش استان می باشد . در این دو روز مسابقات گلف آقایان و بانوان خوشحالیم شاهد حضور بهترین‌های این رشته ورزشی در استان و رضایتمندی از میزبانی را به همراه داشته است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی هم با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از ورزش استان اظهار کرد: ورزش استان در چند سال گذشته و در دولت سیزدهم مورد توجه قرار گرفته و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب، شاهد میزبانی‌های مختلف از رقابت‌های مهم ورزشی بوده‌ایم.

رضا ابراهیمی اضافه کرد: وجود امکانات خوب ورزشی و میزبانی های عالی و آب و هوا و مناطق دیدنی استان خود نیز می‌تواند همراه با ورزش رشد استان را به همراه داشته باشد.

رئیس فدراسیون گلف با تمجید از میزبانی شایسته استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه از این دو رقابت بصورت همزمان، حمایت مدیرکل ورزش و جوانان استان و مسئولین ارشد استانی را از این رشته ورزشی ستود و اظهار کرد: در دو روز شاهد رقابت مهیج و با کیفیتی از سوی این استان از دو رقابت آقایان و بانوان بودیم و یقینا این اتفاق ستودنی است.

حمید عزیزی ادامه داد: ورزشکاران حاضر در این دو مسابقه از امکانات و شرایط برگزاری رضایت داشتند و خوشحالیم این رشته ورزشی در کشور در حال توسعه است.

وی اظهار کرد: با توجه به تلاش مسئولین استان آذربایجان‌غربی بخصوص در رشته گلف، امسال یک نماینده لیگ برتری به این استان اعطا و در کنار نماینده این استان در لیگ بانوان شاهد ارتقای بیش از پیش گلف خواهیم بود.

رئیس فدراسیون گلف تاکید کرد : تلاش‌های صورت گرفته توسط روسای سابق و سرپرست امروز هیات رشد گلف در آذربایجان‌غربی را موجب شده و این اتفاق قابل توجه و کم نظیر است و در این میان از سجاد بیرامی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز بخاطر حمایت‌های قابل توجه از رشته گلف تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی وجود “رادین بیرامی” استعداد نوجوان رشته گلف از استان آذربایجان‌غربی را یکی از نقاط قوت استان برشمرد و اظهار کرد: این نوجوان با استعداد و پرتلاش می‌تواند در سالیان آینده نماینده ورزش گلف کشور در مسابقات بین‌المللی و آسیایی باشد.

در پایان این مراسم کاپ و مدال‌های نفرات برتر جایزه بزرگ دعوتی آقایان و لیگ بانوان کشور اهدا شد.

شایان ذکر است بعد از دو روز رقابت گلفرها در زمین گلف روستای تبت ارومیه، در بخش جایزه بزرگ دعوتی آقایان «سجاد کرم‌پور» گلفر باسابقه کشورمان از آذربایجان‌غربی قهرمان شد و «شاهرخ قنبری» از خوزستان و «ابراهیم نوری» از باشگاه زاگرس ایرانیان استان لرستان دوم و سوم شدند.

در بخش لیگ بانوان نیز “آیلند تهران” قهرمان شد و تیم‌های “اصفهان” و “آذربایجان‌غربی” دوم و سوم شدند.