مشارکت حداکثری در انتخابات ضامن عزت و اقتدار کشور

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات ضامن عزت و اقتدار کشور است .

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات یکی از ملزومات اجتماعی و سیاسی در کشور است، گفت: باید همه جامعه برای شرکت در انتخابات آماده باشند و این مشارکت انتخاباتی وظیفه همگانی است؛ اگر فردی به دنبال عزت و امنیت کشورش باشد، باید در این انتخابات مشارکت کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه افزود: باید در انتخاب فرد اصلح به دنبال چراغ راه جامعه یعنی معیارهای رهبری برای انتخاب رییس جمهور از میان کاندیداها بود.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم کناره‌گیری برخی کاندیداها به نفع کاندیدای دیگر گفت: با کناره گیری برخی نامزدها که مورد تائید شورای نگهبان قرار گرفته اند امکان انتخاب را برای انتخاب کنندگان سهل می کند و این یک فداکاری و ایثار است .

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه همچنین گفت: انتخاب از میان تعداد کم کاندیدا برای ریاست جمهوری بسیار سهل‌تر از انتخاب از میان افراد بیشتر است و این موضوع باعث سردرگمی جامعه در انتخاب فرد اصلح می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در بخش دیگری از خطبه ها با تسلیت شهادت آیت‌الله رییسی و همراهان او گفت: در کشورهای دیگر اگر دولت یا مجلسی از بین برود، تمام چهارچوب کشور متلاشی می‌شود اما در ایران اسلامی با شهادت رییس جمهور دولت سیزدهم چنین اتفاقی رخ نداد بلکه شاهد ثبات کشور در زیر پرچم رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم.

  وی با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان افزود: ریخته شدن اولین قطره از خون قربانی در عید سعید قربان به زمین باعث بخشیده شدن گناهان می‌شود و این نشان از اهمیت عید سعید قربان در جامعه اسلامی است.

  امام جمعه ارومیه در پایان افزود:  اهمیت قربانی کردن به اندازه‌ای است که می‌توان با قرض کردن نیز قربانی خرید یا در قربانی دیگران مشارکت کرد و حتماً باید در نماز عید قربان نیز شرکت کرد.