مصرف ۴۲۷ میلیون متر مکعب گاز در میاندوآب طی سال ۱۴۰۰

رئیس اداره گاز میاندوآب گفت: سال گذشته ۴۲۷ میلیون مترمکعب گاز در این شهرستان به مصرف رسید.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، بهرام کاظمی رئیس اداره گاز میاندوآب، اعلام کرد: طی سال ۱۴۰۰ در بخش خانگی، تجاری و صنعتی میاندوآب ۴۲۷ میلیون متر مکعب گاز مصرف شد که این میزان حدود ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۹ افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ مجموع انشعابات واگذار شده گاز در میاندوآب، چهاربرج و باروق به ۵۰ هزار علمک رسید، خاطرنشان کرد: برای بهره مندی متقاضیان از گاز طبیعی، سال گذشته در شهرستان‌های میاندوآب، چهاربرج و باروق تعداد ۱۲۰۰ مورد انشعاب گاز نصب شد که از این تعداد ۹۳۰ فقره در بخش روستایی و مابقی در بخش شهری بود.

رئیس اداره گاز میاندوآب همچنین به پذیرش ۳۹۲۴ مشترک جدید در این شهرستان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۲۰۵۱ مشترک شهری و ۱۸۷۳ مشترک نیز روستایی بودند.

کاظمی درباره‌ی بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی سه شهرستان میاندوآب، چهاربرج و باروق، اعلام کرد: سال ۱۴۰۰ شاهد سبز شدن شهرستان‌های میاندوآب و چهاربرج بودیم و ضریب نفوذ گاز در شهرستان باروق نیز به میانگین ۷۴ درصد رسید.

وی ادامه داد: از ۳۰ روستای فاقد گاز باروق، ۲۴ روستا قابلیت گازرسانی دارند که امسال گازرسانی به آنها آغاز می‌شود.

رئیس اداره گاز میاندوآب همچنین گازرسانی به پنج مورد از صنایع و ارائه خدمات امدادی به ۳۰۰۰ مشترک گاز در یک سال گذشته را از دیگر اقدامات شاخص اداره گاز شهرستان طی سال گذشته اعلام کرد.