نجات ۲ کوهنورد در ارتفاعات شروه‌درسی سلطان یعقوب نقده

اعضای تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر شهرستان نقده، جان ۲ کوهنورد را در ارتفاعات شروه درسی سلطان یعقوب نجات دادند.
به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، امیر جعفرزاده، مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: در پی تماس دو کوهنورد با سامانه ۱۱۲ مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در ساعت ۱۹:۰۰ دقیقه روز جمعه ۲۶ آذر ماه ۱۴۰۰ در ۴ کیلومتری محور نقده به سمت پیرانشهر در ارتفاعات منطقه شروه درسی قلعه مبنی بر گرفتار شدن ۲ نفر در این ارتفاعات، بلافاصله بعد از اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات EOC جمعیت استان، تیم پایگاه امداد و نجات کوهستانی ئتدی گوز شهرستان نقده به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر با به همراه داشتن تجهیزات مربوطه و با توجه به عملیات و جستجوی میدانی توانستند هر دو کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات را در صحت و سلامت کامل پیدا کنند‌.

اجعفرزاده گفت: نجاتگران تیم کوهستان پس از ارزیابی و گرفتن شرح حال و تثبیت جسمانی و روانی افراد به پایین کوه هدایت و در شهر به خانواده هایشان تحویل دادند و این عملیات ۳ ساعت طول کشید و ۳ نجاتگر، ۱ پرسنل و ۱ دستگاه آمبولانس بکارگیری شد.

وی با اشاره به حادثه فوق خاطرنشان کرد: کوهنوردان می توانند در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند تا در کمترین زمان نجات‌گران هلال احمر جهت امداد رسانی به مصدومین حوادث کوهستان اعزام شوند.