نرخ اشتغال در استان آذربایجان غربی افزایش می یابد

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان "تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین"، گفت: اولویت جدی مدیریت استان در سال ۱۴۰۱ همانند سال گذشته، مانع زدایی و حمایت از بخش تولید در راستای ایجاد فرصت های اشتغال و افزایش تولید در استان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز؛ محمدصادق معتمدیان در حاشیه بازدید از واحد های تولیدی در استان با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات واحد های راکد و نیمه فعال در استان و بازگشت آنها به مدار تولید، افزود: سال گذشته با تمرکز امکانات و حمایت دستگاه‌ها، ۹۸ واحد راکد در استان به چرخه تولید بازگشتند، که قطعاً این روند در سال جاری شتاب و سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی در ادامه سرمایه گذاری را یکی از تکالیف اصلی استان‌ها در سال ۱۴۰۱ معرفی کرده و یادآور شد: جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای تحقق رشد ۸ درصدی اقتصادی کشور جهت افزایش سطح سرمایه گذاری در استان ضروری است.

استاندار آذربایجان غربی توسعه شرکت های دانش بنیان استان را نیز از برنامه های اصلی خود اعلام کرده و افزود: در حوزه دانش بنیان حدود ۵۲ شرکت در سطح استان به ثبت رسیده و با برنامه ریزی های انجام گرفته، از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در راستای افزایش تولید بر مبنای دانش و فناوری استفاده خواهیم کرد.

معتمدیان همچنین با تاکید بر ارتقای نرخ اشتغال استان در سال جاری، خاطرنشان کرد: اشتغال زایی در قالب مشاغل خرد، واحدهای اقتصادی و فعال سازی بخش عمرانی از اولویت های سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

وی در پایان با تاکید بر بسیج همه امکانات و ظرفیت های استان در سال جاری جهت رونق اشتغال آفرینی، گفت: با برنامه های توسعه اقتصادی و عمرانی که در سطح روستاها و شهرها خواهیم داشت، در سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش نرخ اشتغال و کاهش بیکاری در استان خواهیم بود.