نصب کیو آر کد بر روی ۵۰ هزار صندوق صدقات آذربایجان غربی/افزایش ۳۰ درصدی مددجویان استان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی از نصب کیو آر کد بر روی ۵۰ هزار صندوق صدقات استان خبر داد.

عزیز سهندی در گفت و گو با قارتال نیوز، با اشاره به وجود ۱۳۵ هزار صندوق صدقه در استان گفت: کد “کیو آر” بر روی ۵۰ هزار صندوق نصب شده است و نصب کد بر روی ۸۵ هزار صندوق دیگر نیز با سرعت ادامه دارد که در صورت اتمام آن، کار شهروندان برای پرداخت صدقه بسیار راحت‌تر خواهد شد.

وی اضافه کرد: شفافیت، اعتمادسازی،جلوگیری از استهلاک پول ملی و تسهیل پرداخت کمک‌های مردمی از جمله اهداف اجرای این طرح است که امکان مشارکت مردم در هر نقطه از استان را به راحتی فراهم می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی ادامه داد: جذب کمک‌های مردمی با استفاده از کد QR نصب شده بر روی صندوق‌های صدقات انجام می‌شود و در این روش پرداخت‌ها به صورت الکترونیکی بوده و پرداخت نقدی وجود ندارد.

وی با اشاره به رشد ۳۷ درصدی مشارکت های مردمی در کمک به نیازمندان گفت: مردم استان در ۸ ماه گذشته ۲۷۷ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند.

سهندی با بیان اینکه سرانه پرداختی به مددجویان آذربایجان غربی نسبت به میانگین کشوری پایین است، اظهار کرد: برای جذب مشارکت‌های مردمی بیشتر در نظر است از خیّران کمک گرفته شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی اظهار کرد: در حال حاضر ۹۳ و ۵۰۰ خانوار استان تحت پوشش این کمیته هستند که این آمار ۱۰ درصد خانوار‌های استان را شامل می‌شود.

سهندی با بیان اینکه بیشترین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد مربوط به شهرستان های ارومیه،میاندوآب و خوی است گفت:متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا مددجویان استان ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی میزان پرداخت صدقات ماهیانه در استان را ۷۵۰ میلیون تومان بیان کرد و گفت:این میزان پرداخت صدقه از میانگین کشوری بسیار پایین است.
به گفته سهندی میزان پرداختی ماهانه به مددجویان استان ۵۰ میلیارد تومان است.