هشدار به گلخانه داران آذربایجان غربی در پی وزش باد شدید

پیرو اطلاعیه اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی مبنی بر وقوع وزش باد شدید از تاریخ ۱۰ آذر لغایت ۱۲ آذر ماه در اغلب نقاط استان، گلخانه‌داران نسبت به بازدید از تاسیسات پوشش‌های گلخانه‌ای در راستای کاهش خسارت‌های احتمالی اقدام و تمهیدات لازم را در این زمینه به کارگیرند.
به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، پیرو اطلاعیه اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی مبنی بر وقوع وزش باد شدید از تاریخ ۱۰ آذر لغایت ۱۲ آذر ماه در اغلب نقاط استان و جلوگیری از پیامدهای احتمالی ناشی از آن، گلخانه‌داران نسبت به بازدید از تاسیسات پوشش‌های گلخانه‌ای در راستای کاهش خسارت‌های احتمالی اقدام و تمهیدات لازم را در این زمینه به کارگیرند.

گلخانه‌داران به منظور کاهش خسارات وارده، اقداماتی از قبیل بازبینی پوشش‌های نایلونی و ترمیم پارگی آنها جهت جلوگیری از ورود باد به تونل‌های گلخانه و بازبینی هیترها و سیستم گرمایشی گلخانه جهت جلوگیری از افت دما و سرمازدگی و همچنین بستن دریچه‌ها و روشن کردن فن‌های خروجی گلخانه برای ایجاد مکش در پوشش‌های نایلونی جهت جلوگیری از پارگی آنها را به کار گیرند.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی دمای هوای استان از روز چهارشنبه ۶ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می‌کند و با توجه به ورود سامانه بارشی به استان از روز چهارشنبه، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه‌ها نیز وجود دارد.