هیچ محور شریانی و اصلی در آذربایجان غربی مسدود نیست

مدیرکل راهداری ‌وحمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: با وجود فعالیت شدید سامانه بارشی در استان، هیچ محور اصلی در استان مسدود نبوده و تردد در کلیه محورهای شریانی و اصلی برقرار است.
به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، ارسلان شکری، مدیرکل راهداری ‌وحمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، با اشاره فعالیت سامانه بارشی در استان آذربایجان غربی خصوصا در مناطق جنوبی استان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: علی رغم بارشهای اخیر در استان تمام محورهای اصلی و شریانی استان با همت و تلاش شبانه روزی راهداران خدوم اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی باز و تردد کامل در آنها برقرار است.

وی ادامه داد: تنها در شهرستان ارومیه و در منطقه صومای برادوست راه ۵۰ روستا بر اثر بارش های شدید مسدود است که طی ساعات آینده و با تلاش راهداران این محورها نیز بازگشایی خواهد شد.

شکری گفت: محورهای شهرستانهای ارومیه ، سلماس، خوی، چایپاره، چالدران، نقده، تاشنویه ، تکاب، شاهین دژ و مهاباد از جمله مهمترین محورهای استان را شامل می‌شود که عملیات برف‌روبی طی ۲۴ ساعت گذشته در آنها انجام شده است.

وی تصریح کرد: برف‌روبی در مناطقی مثل ارومیه – سرو سنگین گزارش شده و در برخی از محورها نیز عملیات برفروبی خفیف و بصورت نمک پاشی و جلوگیری از یخ زدگی محور بوده است.

مدیرکل راهداری ‌وحمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار کرد: راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با آمادگی کامل در محورهای مواصلاتی استان و ۶۸ راهدارخانه ثابت و سیار بصورت شبانه روزی حضور دارند و راهها استان را بر حسب اولویت راههای اصلی و فرعی و میزان تردد بازگشایی میکنند.

دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان غربی از هم‌وطنان گرامی نیز درخواست کرد از ترددهای غیر ضروری در جاده‌ها اجتناب کرده و در صورت ضرورت حتما از طریق شماره تلفن ۱۴۱ مرکز مدیریت راههای استان، آخرین اخبار وضعیت راهها و شرایط جوی را رصد نموده و حتما وسیله نقلیه خود را به زنجیر چرخ و سایر وسایل ایمنی مجهز کنند.