طی سال‌جاری رخ داده است؛

وقوع ۷۹ مورد حادثه ناشی از نشت گاز و مونواکسیدکربن در آذربایجان‌غربی

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی از وقوع ۷۹ مورد حادثه طی سال‌جاری در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز،حسن مددی اظهار کرد: از حوادث رخ داده طی سال‌جاری ۸ مورد آن منجر به فوت شده است که مهم‌ترین عوامل آن نشت گاز شلنگ و نشت مونواکسیدکربن از دودکش وسایل گازسوز بوده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته نیز در مجموع ۱۱۳ مورد حادثه داشتیم، گفت: در این حوادث، ۱۹ نفر فوت کرده و ۵۷ نفر نیز مصدوم و مجروح شدند.

به گفته رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، از حوادث رخ داده سال گذشته، ۳۴ مورد بخاطر نشت گاز از شلنگ و بست‌های بی‌کیفیت بود و ۱۱ مورد نیز بخاطر نشت مونواکسیدکربن از لوله و ایراد در جانمایی وسایل گازسوز بود.

مددی با اعلام اینکه از سال ۹۴، تقریبا حوادث سالانه‌ی مربوط به بخش گاز در آذربایجان‌غربی روندی ثابت داشته است، خاطرنشان کرد: هر ساله به طور متوسط بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ حادثه در استان ما رخ می‌دهد که خوشبختانه برغم توسعه سالانه شبکه گاز در این استان، افزایش نیافته است.

وی با بیان اینکه معمولا حوادث رخ داده ناشی از بی‌توجهی خانوار به موارد ایمنی اتفاق می‌افتد، گفت: عمده این اتفاقات در مناطق کم برخوردار و روستاها رخ می‌دهد.