پالايشگاه قیر مجهز به فناوری نسل سوم ارومیه به زودی افتتاح می شود

مدیر پالایشگاه قیر ارومیه گفت: پالایشگاه قیر مجهز به فناوری نسل سوم ارومیه مجهز به فناوری نسل سوم تا پایان سال جاری افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز،ساکو مجنوسیان در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل پالایشگاه قیر برگزار شد، افزود: پالایشگاه قیر ارومیه با ظرفیت سالانه ۳۰۰هزار تن تا پایان سال جاری افتتاح می شود.

وی تصریح کرد: از سال ۹۷ اقدام به اخذ مجوز تاسیس پالایشگاه قیر با براورد اعتبار اولیه ۶۷میلیارد تومان صورت گرفت که باتوجه به تورم و تحریم ها کل اعتبار صرف شده برای اتمام طرح ۲۰۰میلیارد تومان شد.

مجنوسیان با اشاره به اینکه بیشترین هزینه صرف شده برای این طرح در حوزه برق و تاسیس آزمایشگاه احراز کیفیت قیر است، از اشتغالزایی برای بیش از ۲۵۰ نفر در این واحد خبرداد.

مدیر این پروژه با تاکید به اینکه نیاز استان برای قیر سالانه ۴۰هزار تن است، اظهار کرد: با افتتاح این پروژه سالانه ۳۰۰هزار تن قیرتولید می شود که با افتتاح آزمایشگاه کنترل کیفیت می توان مازاد تولید را صادر کرد.

وی یاد آور شد: یکی از مشکلات اساسی استان نبود آزمایشگاه نمونه گیری احراز کیفیت قیر در پایانه های استان است که با افتتاح این آزمایشگاه می توان تولیدات شمال غرب کشور را پوشش داد و گام مهمی در صادرات این محصول برداشت.

وی ادامه داد: هدف از احداث این پالایشگاه جلوگیری از واردات قیر به استان، تامین قیر با کیفیت با توجه به نیاز استان و صادرات آن به خارج از کشور در جهت توسعه اقتصادی و ارزآوری است.

مدیر این پروژه اظهار کرد: با تکمیل و افتتاح فازهای دوم و سوم این مجموعه خواهیم توانست محصولات جانبی قیر، عایق های رطوبتی و ایزوگام تولید کنیم.