پایانه مرزی بازرگان و رازی جزو سه پایانه مرزی پر تردد مسافر بین المللی کشور

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در پنجمین جلسه مدیریت اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان گفت: در طرح نوروزی سال جاری پایانه مرزی بازرگان و رازی استان در بین سه پایانه مرزی پرتردد مسافرین بین المللی در کشور قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، پنجمین جلسه مدیریت اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان غربی در سال جاری به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و به دبیری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و شرکت سایر اعضای کمیسیون در سالن شهید عطایی استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.

ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی در این جلسه گفت: طبق آمار از ابتدای اجرای طرح نوروزی مصادف با ۲۵ اسفند سال ۱۴۰۰ تا پایان روز چهاردهم فروردین سال ۱۴۰۱ پرترددترین پایانه هوایی مسافری کشور فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) بوده و بعد از آن پایانه مرزی بازرگان و پایانه مرزی رازی در استان آذربایجان غربی بیشترین تردد مسافرین بین المللی کشور را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: در این مدت در مجموع ترددِ بالغ بر ده میلیون و ۲۸۴ هزار وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان انجام شد که نسبت به سال قبل افزایش ۳۵ درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: از آغاز طرح نوروزی تا پایان ۱۴ فروردین ماه سال جاری میزان تردد ورودی و خروجی از استان یک میلیون و ۵۵۰ هزار وسیله نقلیه بوده که این مقدار حاکی از افزایش ۲۱ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته است.

شکری اظهار داشت: در مدت زمان یاد شده ۱۶۹۰ دستگاه ناوگان عمومی نسبت به جابجایی مسافرین برون مرزی اقدام کردند که شاهد افزایش ۱۶ درصدی تردد مسافرین در پایانه های مسافری نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان ادامه داد: بالغ بر ۲۲۰ هزار مسافر در مدت زمان ذکر شده از پایانه های مرزی استان تردد کردند که بیشترین ترددها به ترتیب در پایانه مرزی بازرگان، پایانه مرزی رازی و پایانه مرزی تمرچین انجام شد و میانگین تردد روزانه مسافر از پایانه های مرزی استان ۱۲ هزار نفر است.

شکری گفت: از آغاز طرح نوروزی تا ۱۴ فروردین ماه سال جاری از تعداد ۲۴۸۴ ناوگان باری و مسافری بازدید شده که ۸۶ مورد تخلف مشاهده شده برای رسیدگی به کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ ارجاع داده شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: علاوه بر تشدید نظارت و بازرسی از مجتمع های خدماتی و رفاهی، پایانه های مسافری، شرکت‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی و حضور و گشت های مستمر و شبانه روزی راهداران در محورهای مواصلاتی استان، نظر به اهمیت اجرای طرح نوروزی و ارائه سفر ایمن برای مسافرین، ۵ نوبت جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل در سال جاری برگزار گردیده است.