پروژه فیبر نوری منازل در ۷ شهر استان آذربایجان غربی باسرعت در حال اجرا است

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی ضمن اشاره به رشد شاخص های ارتباطی استان، از اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در 7 شهر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، قاسم جلیلی نژاد، به آخرین وضعیت اجرای پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها اشاره و افزود: پروژه فیبر نوری منازل و کسب کارها با سرعت در ۷ شهر بزرگ استان آذربایجان غربی در حال اجرا است.

جلیلی نژاد گفت :پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌ و کارها به عنوان یکی از تکالیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بحث شبکه ملی اطلاعات اجرا می‌شود و وزارت ارتباطات در این پروژه مکلف به ایجاد ۲۰ میلیون پوشش فیبر نوری در سراسر کشور است.

مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات با بیان اینکه برای اجرای شبکه ملی اطلاعات پایدار و پرسرعت برای کاربران و کسب و کارها و بخش دولتی نیاز به زیرساخت‌های پرسرعت می باشد گفت: در قوانین بالادستی و قانون بودجه مقرر شده تمام دستگاه‌ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری کنند تا پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها قبل از پایان دولت سیزدهم به پایان برسد.

وی در خصوص دستاوردهای پوشش فیبرنوری منازل و‌کسب و کارها در شهرهای استان به برنامه هفتم توسعه در بخش اقتصاد دیجیتال و سهم ۱۵ درصدی آن اشاره کرد و افزود : تحقق این سهم از اقتصاد در استان منوط به توسعه زیرساخت های ارتباطی ازجمله فیبر نوری منازل و توسعه کسب و کارهای دیجیتال و آنلاین می باشد که زیرساخت ارتباطی استان را برای چهار دهه آینده تضمین خواهدکرد..

جلیلی نژاد افزود: در ۷ شهر استان استان آذربایجان غربی در حال حاضر بیش از ۳۵۰ کیلومتر حفاری و ۲۸۰ کیلومتر فیبرکشی در داخل میکروداکت (شوتینگ) انجام گرفته است

وی خاطر نشان کرد: آذربایجان غربی پیشرو در اجرای پروژه ملی فیبر نوری منازل در شمالغرب کشور بوده و توافق نامه پروژه فیبرنوری شهری و اپراتور مربوطه در تمامی شهرهای استان آذربایجان غربی امضاء شده است.