کتابخانه عمومی «شهید علی علمی» در شهرستان نقده بازگشایی شد

با حضور خانواده شهید علمی و مسئولین، کتابخانه عمومی «شهید علمی» در شهرستان نقده بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، آئین بازگشایی کتابخانه عمومی «شهید علی علمی شهرستان نقده» با حضور خانواده شهید علمی؛ خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ محمد نوبخت نیا، فرماندار نقده؛ علی حیدرزاده، نماینده اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی؛ مهدی عباس نژاد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نقده؛ حجت الاسلام سجاد مدنی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان؛ نمایندگان بنیاد علمی آموزشی قلم چی و دستگاه های اجرایی برگزار شد.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی، ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت: امروز به برکت نام و یاد شهدا و خدمات فرهنگی دولت سیزدهم، کتابخانه عمومی شهید علمی در چرخه خدمت رسانی فرهنگی به مردم قرار می گیرد و میزبان عموم مردم خواهد بود.

معصومی ادامه داد: شهرستان نقده دارای ۴ باب کتابخانه عمومی نهادی با بیش از سه هزار عضو فعال است؛ که کتابخانه شهید علمی با زیربنای بیش از ۱۳۵۰ مترمربع در دو طبقه و قریب به ۱۷ هزار منبع اطلاعاتی و با بخش‌های امانت و عضویت، کودک، نوجوان، نشریات، مرجع، سالن اجتماعات، سالن مطالعه و …. از اصلی ترین کتابخانه های شهرستان محسوب می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی تصریح کرد: این کتابخانه در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد و از سال ۹۷ به دلیل مشکلات عمرانی در محل نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نقده فعالیت داشت که پس از بازطراحی فضای داخلی، مرمت و بازسازی و تأمین زیرساخت لازم برای ارائه خدمات پرشمار کتابخانه‌ای نوین، توسط اداره کل راه و شهرسازی با اعتبار قریب به ۵۰ میلیارد ریال و تأمین تجهیزات جدید و لازم با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال توسط این اداره کل- که ده میلیارد از این اعتبار توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی به اداره کل کتابخانه های عمومی استان اهدا شد- امروز به بهره برداری رسید.

معصومی با اشاره به رویکرد جدید کتابخانه های عمومی و فعالیت به عنوان باشگاه های فرهنگی اجتماعی گفت: کتابخانه های عمومی به دلیل داشتن منابع اطلاعاتی و فضای مورد نیاز، موثق ترین مکان برای آگاهی بخشی به جامعه، حفظ مشارکت و اعتماد مردمی هستند؛ در بازطراحی این کتابخانه، خدمات ویژه کودکان و نوجوانان، خدمات به اقشار خاص، رفع نیازهای مطالعاتی، سالن های مطالعه ویژه و… پیش بینی شده است؛ امید است با همراهی عموم و تنویر افکار عمومی، شاهد رونق بیش از پیش کتابخانه های عمومی باشیم.

معصومی در پایان، از تمامی دست اندرکاران در بازگشایی این کتابخانه قدردانی کرد.

محمد نوبخت نیا، فرماندار شهرستان نقده ضمن ابراز خرسندی از بازگشایی این کتابخانه گفت: کتابخانه شهید علمی مزین به نام شهید علمی است؛ شهدا، راه هدایت و امیدبخش نظام بخش جمهوری اسلامی ایران هستند و این کتابخانه با ارائه خدمات فرهنگی و آگاهی بخشی، در مسیر اهداف شهدا خواهد بود.

فرماندار نقده ادامه داد: بازگشایی این کتابخانه، از دستاوردهای دولت سیزدهم با شعار «ما می توانیم» در حوزه فرهنگ برای مردم شهیدپرور شهرستان نقده است؛ شهید رئیسی و شهدای خدمت، با تمام توان در راستای اعتلای ایران اسلامی تلاش کردند و در نتیجه با ادامه راه ایشان، در حوزه فرهنگ و سایر حوزه ها باید قدردان زحمات ایشان باشیم.

. سخنرانی فرزند شهید علمی، شهردار سابق نقده و بازدید از بخش های مختلف کتابخانه از دیگر بخش های این آئین بود.