کشف و ضبط سه تن حبوبات قاچاق در ماکو

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از محکومیت 15 میلیارد و 122 میلیون ریالی یک شرکت تجاری برای قاچاق حبوبات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، حسین نجف زاده گفت: پرونده قاچاق سه هزار کیلوگرم حبوبات شامل عدس، ماش، لپه، غیره به ارزش یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال در شعبه اول ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان ماکو رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود:شعبه رسیدگی کننده با بررسی محتویات پرونده و ارائه نکردن اسناد و مدارک مثبته گمرکی، تخلف انتسابی را محرز و علاوه بر ضبط حبوبات کشف شده شرکت متخلف را به پرداخت ۱۱ میلیارد و ۳۴۱ میلیون ریال جریمه نقدی و یک سال ممانعت از فعالیت تجاری شرکت محکوم کرد.

به گفته نجف زاده، شعبه همچنین علاوه بر محکومیت شرکت، مدیرعامل آن را هم به پرداخت سه میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال معادل ۲ برابر ارزش ریالی کالا در مجموع به پرداخت ۱۵ میلیارد و ۱۲۲ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.
نجف زاده گفت: ماموران گمرگ پلدشت محموله قاچاق را در بازرسی از یک دستگاه تریلی حامل بار گمرکی کشف و پرونده آن را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

وی درخاتمه ضمن اعلام آمادگی تعزیرات حکومتی استان جهت دریافت و رسیدگی فوری به شکایات وگزارشات مردمی از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی وصنفی،قاچاق کالا و ارز و بهداشت و دارو و درمان موضوع را ازطریق سامانه اینترنتی www.tazirat135.ir ویا تلفن ۳۳۴۶۶۸۰۳-۰۴۴ به تعزیرات حکومتی استان گزارش نمایند.