کشف ۱۴ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط مرزبانان آذربایجان غربی

فرمانده مرزباني استان آذربايجان غربي از کشف کالاي قاچاق به ارزش 14 ميليارد و 130 ميليون ريال در نوار مرزي استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، سردار محمد احمدی در تشریح این خبر اظهار داشت: مرزداران این فرماندهی با اشراف اطلاعاتی و تشدید کنترل نامحسوس مسیرهای عبور کالای قاچاق در نوار مرزی، طی چند عملیات دقیق و منسجم توانستند قاچاقچیان را زمینگیر و مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق را کشف کنند.

وی افزود: طی این چند عملیات، مرزبانان تعداد ۱۱۴ هزار و ۶۴۵ عدد انواع داروی خارجی، ۷۵ عدد اقلام دندانپزشکی، ۸۳ قلم لوازم آرایشی، ۱۲۰ ثوب البسه، ۱۰۶ عدد پاستیل ویتامین، ۵ هزار لیتر سوخت قاچاق و چند قلم کالای قاچاق دیگر را کشف و ضبط کردند.

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی با اشاره به ارزش ۱۴ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریالی کشفیات، خاطرنشان کرد: در این عملیات ها ۱۰ نفر متهم دستگیر و ۵ دستگاه خودرو نیز توقیف شد که با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

احمدی با اشاره به پیامد های زیان بار قاچاق، خاطرنشان کرد: مرزبانان این استان با همکاری مرزنشینان به طور شبانه روزی با اقتدار کامل در مقابل هر گونه قاچاق کالا ایستادگی می کنند.