فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی خبر داد؛

کشف 36 قبضه اسلحه شکاری در مرز ارومیه

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی از کشف ۳۶ قبضه سلاح شکاری قاچاق در مرز شهرستان ارومیه با کشور ترکیه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، سردار یحیی حسین خانی با اعلام این خبر اظهار کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات، مأموران هنگ مرزی ارومیه با اشراف اطلاعاتی و رصد گذرگاه‌ها با استفاده از تجهیزات هوشمند، موفق به شناسایی قاچاقچیان سلاح و مهمات در مرز این شهرستان شدند.

وی افزود: مرزبانان پس از شناسایی قاچاقچیان ضمن وارد کردن ضربه مهلک بر آنها، توانستند تعداد ۳۶ قبضه سلاح شکاری قاچاق از مخلان نظم و امنیت کشف کنند.

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه قاچاقچیان با استفاده از شرایط جوی و کوهستانی منطقه به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند، خاطر نشان کرد: تلاش مأموران برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان در دستور کار قرار دارد.

سردار حسین خانی خاطرنشان کرد: اشرار، سوداگران مرگ، قاچاقچیان و تمامی سودجویانی که برای کسب منفعت نامشروع قصد تجاوز به حریم امنیتی مرزهای شمال غرب کشورمان را دارند بایستی بدانند که مرزنشینان و مرزبانان با وحدت و اعتقاد قلبی به حفظ حریم امنیتی مرزهای جمهوری اسلامی ایران می‌پردازند و مقتدرانه با هرگونه تحرک و اقدامات غیرقانونی در مرز مقابله و برخورد خواهند کرد.