کلاهبردار”شوط” دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری یک نفر و کشف یک مورد کلاهبرداری به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در شهرستان شوط خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، سرهنگ ایرج حسن خانی با اعلام جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به عنوان فردی معتمد از وی ۵۴۴ دستگاه گوشی تلفن همراه کلاهبرداری کرده است، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان شوط قرار گرفت.

وی با اشاره به اشراف اطلاعاتی پلیس و همچنین انجام اقدامات فنی  کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان، افزود: در نهایت متهم در یکی از محلات این شهرستان شناسایی و  در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با بیان اینکه متهم در تحقیقات انجام شده به یک مورد کلاهبرداری به ارزش ۳۰ میلیارد ریال با ترفند خرید گوشی های تلفن همراه از این شهروند اعتراف کرد، ادامه داد: متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

حسن خانی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان گرامی از اعتماد بی مورد به افراد غريبه و ناآشنا در معاملات اقتصادی، خودداری کرده و در صورت مشاهده این گونه افراد کلاهبردار و مشکوک مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید.