مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ؛

یک هزار و ١٠٠ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای تکمیل مساکن مهر

اعتبار افزون بر یک هزار و ١٠٠ میلیارد ریال کمک بلاعوض به منظور آماده سازی، محوطه سازی، اجرای خدمات روبنائی و تکمیل نواقص و کارهای باقیمانده در پروژه های طرح مسکن مهر استان اختصاص یافته که با پرداخت بخشی از آن اعتبار تعداد بیش از ۶٧٠ واحد مسکن مهر تکمیل و مورد بهره برداری مالکین واحدهای مسکونی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز ، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در جلسه بررسی مسائل تعاونی‌های مسکن مهر که با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، گفت: علیرغم اینکه پرونده مسکن مهر در استان بسته شده و مجموعه راه و شهرسازی به تعهدات خود عمل کرده است، لیکن با جذب اعتبار فوق و تا کنون تزریق بیش از ١٠٠ میلیارد ریال به پروژه های باقیمانده مسکن مهر از محل اعتبارات سازمان ملی زمین و مسکن، کارهای باقیمانده واحدهای مسکن مهر من جمله اجرای آسانسور و سایر نواقصات، تکمیل و تحویل متقاضیان گردید.

سیدمحسن حمزه‌لو به همکاری با شهرداری‌های استان در بحث خدمات روبنایی مساکن مهر اشاره کرد و افزود: امسال ٢٢٧ میلیارد ریال قیر رایگان برای بهسازی و آسفالت معابر دسترسی مساکن مهر در شهرهای مختلف کمک شده است.

وی با اعلام اینکه در دو سال گذشته ۵ هزار مسکن مهر افتتاح شده، تصریح کرد: براساس عملکرد حوزه مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان افزون بر ۴٠٠ میلیارد ریال از محل یارانه‌های بخش مسکن و ۴۵ میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی به منظور مساعدت در ارتقای کیفیت زندگی و تکمیل محوطه‌سازی و آماده‌سازی مساکن مهر پرداخت شده است.

در این جلسه موضوعاتی چون توزیع قیر برای پروژه های مسکن، تعیین تکلیف پروژه‌های باقی‌مانده و جلب همکاری ساکنان نیز مورد بررسی قرار گرفت.