۱۰ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی واریز وجه کردند

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: از مجموع ثبت نام کنندگان، ۵۵ هزار نفر واجد شرایط اولیه برای نهضت ملی مسکن شناخته شدند که از این میزان ۱۰ هزار متقاضی نسبت به واریز وجه اقدام کردند.
  • به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز، محسن حمزه لو در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: میزان واریزی وجه اولیه متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن ۴۰۰ میلیون ریال تعیین شده که پس از آن بلافاصله عملیات اجرایی پروژه‌ها و پرداخت کمک تسهیلات آغاز می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: از مجموع ثبت نام کنندگان، ۵۵ هزار نفر واجد شرایط اولیه برای نهضت ملی مسکن شناخته شدند که از این میزان ۱۰ هزار متقاضی نسبت به واریز وجه اقدام کردند.
وی با اشاره به اینکه ۲۴ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی و دولتی برای اجرای این طرح‌ ملی در داخل حریم شهرها شناسایی و برای طرح به راه و شهرسازی واگذار شده است، افزود: سهم ابلاغی آذربایجان‌غربی از قانون جهش تولید مسکن حدود ۱۸۰ هزار واحد تعیین شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی در مرکز استان سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، سایر شهرها سه میلیارد ریال و مناطق روستایی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خواهد بود.
حمزه‌لو با بیان اینکه برای توسعه ساخت‌ و ساز در بخش مسکن باید مشوق‌های لازم را در نظر گرفت، گفت: در اجرای قانون جهش تولید، مشکل تامین زمین وجود ندارد و با مساعدت دستگاه قضایی، اراضی ملی و دولتی در داخل حریم از منابع طبیعی تحصیل شده است.
وی تاکید کرد: ظرفیت‌های قانونی استفاده از اراضی دولتی برای این طرح مهم ابلاغ شده که تغییر کاربری زمین‌ها، الحاق به محدوده و شناسایی اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی از جمله آنها است.
وی با اشاره به ثبت نام مجردان در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: در راستای حمایت و تسهیل ازدواج جوانان مردان مجرد بالای ۲۳ سال، می‌توانند برای خانه‌دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کنند، اما ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر تحویل عقدنامه ازدواج رسمی قبل از انعقاد قرارداد واگذاری واحد مسکونی الزامی است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت متقاضیان دارای سه فرزند به بالا زمین رایگان دریافت می کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به انجام ثبت نام مجدد از جاماندگان، بیان کرد: کسانی که نتوانستند در این طرح ثبت نام کنند و به نوعی جامانده هستند، تدبیری اندیشیده شده تا در مدت ۲ ماه آینده ثبت نام دوباره این افراد انجام گیرد.