۱۸ نفر نوروز امسال در تصادفات جاده ای آذربایجان غربی جان باختند

رئیس پلیس راه آذربایجان غربی گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون ۱۸ نفر در اثر وقوع تصادفات فوتی در استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری قارتال نیوز،سرهنگ حجت مشتاق در خصوص آخرین وضعیت جاده‌های استان اظهارکرد: از ابتدای طرح نوروزی ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا امروز در اثر وقوع فقره تصادف فوتی ۱۸ نفر جان خود را از دست داده اند که دو نفر بیشتر از مدت زمان مشابه پارسال است.

وی با اشاره به سهم ۴۱ درصدی تصادفات به دلیل عدم توجه راننده به جلو گفت: ۱۸ درصد عدم توانایی در کنترل خودرو به همراه خستگی، خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز و استفاده از تلفن همراه از دیگر عوامل وقوع تصادفات جاده‌ای در نوروز امسال به شمار می‌رود.

مشتاق با اشاره به اینکه در اثر حوادث جاده‌ای ۲۷۶ نفر مصدوم شده اند، اضافه کرد: در قالب طرح نوروزی امسال ۱۱۵ اکیپ محسوس و ۳۰ اکیپ به صورت نامحسوس در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند.

رئیس پلیس راه آذربایجان غربی با اشاره به رشد ۱۵ درصدی تردد از مبادی ورودی و خروجی استان و افزایش ۳۲ درصدی تردد از محورهای مواصلاتی استان، افزود: از ابتدای اجرای طرح نوروزی در استان تست الکل و مواد مخدر به دلیل انجام رفتارهای مخاطره آمیز از رانندگان اخذ می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بدون هیچ اغماضی با متخلفان در این زمینه برخورد می‌شود، گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون تست اعتیاد ۵۴ درصد و تست الکل ۱۵۴ درصد افزایش داشته است و توصیه می‌شود برای جلوگیری از رفتارهای مخاطره آمیز رانندگان در این زمینه رعایت بیشتری داشته باشند.

طرح نوروزی پلیس راه انتظامی آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده و تا روز ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ ادامه دارد.